fbpx

Ostróda: Nowy odcinek S7 już 18 stycznia

Nowy odcinek S7 na wysokości ul. Olsztyńskiej w Ostródzie. foto: Jacek Piech
Nowy odcinek S7 na wysokości ul. Olsztyńskiej w Ostródzie. foto: Jacek Piech
Dobra wiadomość dla mieszkańców Ostródy, w szczególności mieszkańców osiedla Plebiscytowego. Od 18 stycznia zostanie uruchomiony przejazd ulicą Olsztyńską. Po raz pierwszy w historii skrzyżowanie ulicy Olsztyńskiej z drogą S7 będzie bezkolizyjne. W ślad za tym dla kierowców zostanie oddany blisko 5 kilometrowy odcinek nowej drogi S7.


Wykonawca zadania pn. "Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek "B") wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16" informuje, że na dzień 18-01-2017r. zaplanowano przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 na jedną jezdnię nowoprojektowanej drogi ekspresowej.
Przełożenie ruchu nastąpi w miejscu obecnie istniejącego tymczasowego ronda w okolicy stacji paliw Shell (DK7 km 149+350) skąd kierowcy zostaną przekierowani na lewą nitkę nowo wybudowanej drogi ekspresowej, którą dojeżdżając do drogi objazdowej za miejscowością Górka (na wysokości zjazdu na Worniny) ponownie włączą się do ruchu w ciągu starej drogi krajowej DK7 (km 154+400). Z dniem przełożenia ruchu zostanie otwarty przejazd na osiedle Plebiscytowe ul. Olsztyńską.
W wyniku wprowadzenia zmian w organizacji ruchu zamknięty zostanie odcinek drogi krajowej od istniejącego tymczasowego ronda przy Arenie Ostróda (wylot w kierunku Warszawy) do Miejscowości Górka (DK7 km ~152+750) . Dojazd do miejscowości Górka oraz OSI będzie możliwy od strony Warszawy, przy włączeniu nowej drogi w starą drogę krajową DK7 za miejscowością Górka.

nowy odcinek s7 2017 01 18
nowy odcinek s7 2017 01 18

Komentarze  
# RE: Ostróda: Nowy odcinek S7 już 18 styczniamieszkaniec 2017-01-14 12:25
Nareszcie. Tyle czasu i kasy zmarnowane przez te objazdy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# wąskie gardłoheniek 2017-01-18 14:26
Jechałem dzisiaj (18 bm.) i na rondzie w kierunkach Olsztyn - Warszawa - Toruń wąskie gardło. Ale to się ułoży. Ważne, że Olsztyńska odblokowana.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Komunikacja miejskaOstrodzianka 2017-01-18 21:12
A co z autobusami? Jak teraz będą kursowały? Dziś w stronę Miedzylesia był spóźniony 20 minut, a z powrotem jechał 18 minut wcześniej. Są jakieś zmiany?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Komunikacja miejskaABC 2017-01-18 21:31
Po Żegludze nie spodziewałabym się zbyt wiele.

zegluga.com.pl/.../. ..
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Komunikacja miejskaABCDE 2017-01-20 21:15
Nie będzie źle. Dzięki zapobiegliwości burmistrza w radzie nadzorczej działa TW Elżbieta
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# samochodyWaldemar 2017-01-25 16:00
Panie Radny Iwaniec czy zrobi Pan porządek w końcu z samochodami parkującymi na stałe przy sklepie na ulicy Gen. Sikorskiego11?? Czy nie widzi Pan problemu? Kartki na święta do mieszkańców z życzeniami nie załatwiają problemu! Pozdrawiam
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19