Czy basen zostanie zlikwidowany?

BasenDzisiejsze spotkanie w Urzędzie Miejskim z burmistrzem, przedstawicielem zarządcy oraz syndyka nie przyniosło żadnych konkretnych ustaleń. Jedyne co jest dziś wiadome i raczej pewne to informacja, że od 1 października 2016 roku obecny zarządca przestanie zarządzać obiektem. Syndyk natomiast zapowiada, że nie będzie prowadził tej działalności, gdyż nie jest w tej chwili do tego przygotowany. Formalnie może to oznaczać, że basen zostanie zamknięty.

Syndyk masy upadłościowej od marca nie porozumiał się ostatecznie z samorządami w sprawie ewentualnego przejęcia tego obiektu. Jak się wyraził - nie widział woli współpracy w tym zakresie. Tych słów syndyk użył w kontekście dzisiejszego spotkania. Jednocześnie potwierdził, że rozmowy trwają i nie było ostatecznego zamknięcia tych negocjacji. Według syndyka na dzień dzisiejszy nie jest on w stanie prowadzić tej działalności, w związku z tym w przypadku rezygnacji obecnego zarządcy, syndyk będzie musiał podjąć decyzję o zamknięciu basenu.

Przypomnijmy. Basen w Ostródzie został wybudowany przez prywatnego przedsiębiorcę i jest komercyjnym przedsięwzięciem prowadzonym bez udziału samorządu. 29 czerwca 2005 roku o godz. 9:30 uroczyście wkopano pierwsze szpadle w miejscu rozpoczynającej się budowy basenu. Basen został uroczyście otwarty 27 lipca 2006 roku.

Samorząd miejski od wielu lat finansuje zajęcia na basenie dla młodzież szkolnej.

Wartość budynku aquaparku o powierzchni użytkowej 2.372,76 m² została przez syndyka oszacowany na 7 074 000,00 zł + podatek VAT.

Do tematu wrócimy.