fbpx

Ostróda ma nowego senatora

Bogusława Orzechowska. foto: Facebook.com
Bogusława Orzechowska. foto: Facebook.com
Już oficjalnie wiadomo, że na stanowisku senatora w okręgu nr 85 doszło do zmiany. W wyborach parlamentarnych, które zakończyły się 25 października 2015 roku mandat senatora uzyskała Bogusława Orzechowska. Ostródzianom nowa pani senator znana jest przede wszystkim, jako lekarz i radny powiatowy poprzedniej kadencji. Bogusława Orzechowska startowała z listy KW Prawo i Sprawiedliwość.


W zakończonych w niedzielę wyborach kandydatka PIS uzyskała 35,68 % głosów (33857). Drugi w kolejności wynik uzyskał były już senator Stanisław Andrzej Gorczyca (33,06 % - 31367).

35,68 % - (33857)
Bogusława ORZECHOWSKA
KW Prawo i Sprawiedliwość

33,06 % - (31367)
Stanisław Andrzej GORCZYCA
KW Platforma Obywatelska RP

15,89 % - (15080)
Marcin Jerzy WOŹNIAK
KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

15,37 % - (14589)
Wojciech Stefan MAKSYMOWICZ
KWW Profesor Maksymowicz. Zdrowie w Regionie

Okręg 85 obejmuje powiaty: ostródzki, działdowski, iławski, nowomiejski.

W okręgu nr 85 na nowego senatora najwięcej głosów oddano powiecie nowomiejskim - 40,80%, a najmniej w powiecie ostródzkim - 32,48%.
W powiecie ostródzkim najwięcej głosów oddano w gminie Dąbrówno - 40,90%, a najmniej w gminie Łukta - 28,55%.
W mieście Ostróda najwięcej głosów oddano w obwodowej komisji nr 6 (Szkoła Podstawowa Nr 6 Ostróda Osiedle Młodych 8) - 37,96%, a najmniej w obwodowej komisji nr 22  (PZOZ w Ostródzie S.A. Ostróda Władysława Jagiełły 1 ) - 21,05%.

Komentarze  
# lekarz?J@ 2015-10-26 20:10
Wg mnie lekarz powinien leczyć i się całe życie dokształcac a nie pchać się do polityki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# a nauczyciel uczycgomulaaa 2015-10-28 15:20
Szczegolnid taki prowincjonalny jak Gorczyca. Gdzie praca u podstaw? Ten chlopek to bylo wielkie nieporozumienie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoraas 2015-10-26 21:02
obecnie mój pies jak by należał do pis-u też by został burmistrzem, v-ce burmistrzem, posłem, czy senatorem, takie czasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# AS?Jaki z Ciebie 2015-10-26 23:34
Poprawnie jest "wiceburmistrzem".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# GratulacjeCyprian 2015-10-27 19:28
Bardzo mocno gratuluję Pani Bogumile. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Very GoodAnty PiS 2015-10-27 19:48
Nie jestem zwolennikiem PiS. Jednak z tej wygranej bardzo sie ciesze zwłaszcza, że Pan Gorczyca dawno już się wypalił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# POWybory 2015-10-29 00:35
Cieszysz się i nie wiesz z czego ubogi człowieku- Gorczyca był z PO , a nie z pis-u
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# uczony bogacz@ 2015-10-29 10:56
nie wystarczy sylabizować , trzeba jeszcze rozumieć co się stęka , o co chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatorapacjent 2015-10-28 12:52
MASAKRA !!! Czekają nas ciężkie czasy ;-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# MichałPiotr 2015-10-28 14:57
Ale małolat oberwał wczoraj pięknie na Sesji :-) Cudne to było :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# betonela 2015-10-28 17:03
To przykre, że młody człowiek ma słuchać takiego mędrca jak burmistrz z otwartą buzią i zamknąć buzię, kiedy ten złotousty skończy te swoje wywody. Burmistrz niech posłucha sam siebie to wtedy mu szczęka opadnie i nie wiem czy wróci na swoje miejsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: betonStanisław 2015-10-28 19:42
Ludzie, skąd w Was tyle jadu i podłości? ! Chcecie mieć niezapowiedzianych gości o 6:00 rano? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Brawo,PanieRadny K. 2015-10-29 00:54
Bardzo mi się podobało to,co powiedział Pan na sesji.Fakt,że nie pozwolono Panu się wypowiedzieć do końca pozostawię bez komentarza.A słuchając Naszego Pana Burmistrza,to łza się w oku kręci z tęsknoty za Olgierdem D.Ten to potrafił mówić,aż chciało się Go słuchać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# niestetyPartyk 2015-10-29 07:24
Niestety tylko mówić..... tzn nie tylko ha ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# darekdarek 2015-10-28 17:34
Pieknie bufon Gesek oberwal od malolata na sesji. Slowka nie pisnal :) Cudne to bylo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: darekJurek 2015-10-28 18:52
Dariusz to ty???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ha haDarek 2015-10-28 22:37
Nie pisnął, nie pisnął bo wszedł podobno na koniec. Niech się dzieciuch cieszy, że się nie zdążył odezwać. Pewnie, że niech słucha z otwartą buzią, jeszcze dużo musi się nauczyć. Od kiedy to Burmistrza ma wypełniać nakazy Starosty. Aha i niech obietnice wyborcze zacznie spełniać bo na razie coś cieniutko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatorawyborca 2015-10-29 08:56
Pani radna Monist - wiem, że Pani jest nieprzyzwyczajona, że młody człowiek potrafi więcej i mądrzej powiedzieć zarówno od Pani, jak i od Pani kochanego burmistrza. W waszych szkołach tak nie było. Ale kończyć to sobie Pani z Panem Berą może co najwyżej spotkanie kółka różańcowego, a nie sesję rady. Mój głos zobaczycie jak świnia niebo Państwo z Dobra Wspólnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kończ waśćStefan 2015-10-29 11:25
No rzeczywiście małolat mądrze mówi ha ha ha ha. Zamiast mówić trzy po trzy to niech obietnice wyborcze realizuje bo jak na na razie to nic nie widać..... cisza..... Jak widać opanował chłopaczyna ten portal i sam z sobą gada. Kozak w necie .... p......a w świecie. A ten swój głos to wiesz gdzie sobie głęboko włóż.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kończ waśćwyborca 2015-10-29 11:36
A ja myślałem Stefciu, że to obietnice guru Czesława będziecie spełniać, a nie Krajewskiego, ale widzę, że nieudacznikami nie jesteście u Czesława, ale u "małolata".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# to samoAle to prawie 2015-10-29 12:51
Uciszanie Radnego K.przez Pana Berę było bardzo nietaktowne.Bardzo mi się to nie podobało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kłamcalutek 2015-10-29 15:09
uwaga.tvn.pl/.../...

Zobowiązania trzeba spełniać, a później dawać swoje rady. Nikt wcześniej w pana rady nie uwierzy ! Proponuję spełnić wszystkie przekazane publicznie przez pana zobowiązania. DO ROBOTY !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kłamca@ 2015-10-29 15:13
masz rację - nikt w rady Czesława nie uwierzy. Czekamy Panie Najmowicz na wiadukt, bezpłatną komunikację, zakłady pracy, ronda, usprawnienia komunikacyjne, park technologiczno-naukowy, "Ostródę równych szans" oraz "Uczciwie, Odpowiedzialnie i Blisko Ostródzian". DO ROBOTY !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kłamcalutek 2015-10-29 15:33
Łatkę kolesiu już masz . Sam ją sobie przyszyłeś. Nikt cię do tego nie zmuszał !!
Tego nie zmażesz dopóki nie spełnisz swoich obietnic !!
Słów na wiatr nie można rzucać !!
DO ROBOTY !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kłamca@ 2015-10-29 15:38
Masz rację. Bolka i Lolka wystawić przeciw Czesławowi i ten nie ma szans. DO ROBOTY !!!, bo PiS padnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kłamcastadionowy 2015-10-29 15:49
uwaga.tvn.pl/.../...

Czesław - jak zawsze świetni współpracownicy :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do piszącychWojtek Sz. 2015-10-29 18:02
Napiszę wam tak, żal mnie ogarnia jak was czytam - wszystkich. Tyle w was odwagi? tyle determinacji? Ręce spocone za klawiaturami, uważajcie na adresy IP. tchórze. Piszcie do rzeczy , konkretnie kto do kogo. Cieniasy. Wy wszyscy wypełniacie swoje obietnice wyborcze. Tyle samo jesteście warci. Kończę, bo szkoda nafty na was.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatorajanie 2015-10-29 18:52
Wojtek , wyzywasz tu innych od tchórzy , a sam się własnej osoby wstydzisz i chowasz się za jakiegoś Wojciech. Jak czytam twój wpisz to przed oczami mam tego największego wazeliniarza z wśród radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoraWojtek Sz. 2015-10-29 19:52
tak dla jasności, Wojtek Sz., to ja - Wojtek Szymaniak. Przepraszam za brak precyzji. Wszystko podtrzymuję. Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoramegaloman 2015-10-29 20:08
ty uważasz, że każdy zna gościa, który wypisuje jakieś swoje wypociny w prowincjonalnym brukowcu? "to ja" - beka z ciebie chłopie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoraZażenowany 2015-10-30 10:32
No to żeś chłopie klasę pokazał, przykro czytać, cóż jaki poziom tekstów taki człowieka. Zastanów się trochę nad sobą zanim zaczniesz pisać o innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoraMichał 2015-10-30 11:11
Wojtek jak zwykle przeciągnął metalowym prętem po klatce z tygrysami :}
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Zdeterminowany obrońca w PiSDU 2015-10-30 15:30
Raczej kolejny raz szczeniacko szydzi; tchórze, cieniasy, szkoda nafty na was, jak zwykle bezmyślnie, stylowo od rzeczy.
Poziom -1 :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoraela 2015-10-29 19:00
Burmistrz i radna Monist to emerytowani nauczyciele dlatego wszystkich traktują jak uczniaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatoramegaloman 2015-10-30 22:19
Najmowicz pouczać to ty mogłeś swoich uczniów i nawet tam ci nie wychodziło. Mam nadzieję, że Krajewski utrze ci nosa, choćby za to co mu zrobiliście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pfPatrycja 2015-10-31 00:58
Sam sobie zrobił małolat który tylko obiecuje i nic więcej. A druga sprawa to nie mieszałbym a to co się dzieje Czesia tylko innego Pana. Widziałeś kiedyś (...)a? To idź na 3-maja tam znajdziesz czego szukasz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RacjaMarek 2015-10-31 01:03
Racja głównym prowokatorem i sprawcą tego co się dzieje jest pewien Pan który już obok Piotra wystąpił w TVN. Mam nadzieję, że Piotr z nim pojedzie w tym sądzie. A tak poza tym to dobrą myślą byłoby skierowanie tego Pana - TVN-owskiego celebryty na badania psychiatryczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I trzymamza Piotra 2015-10-31 13:45
kciuki,bo to,co wyprawiają co NIEKTÓRZY wobec Jego Osoby to ani"prawe",ani tym bardziej"sprawiedliwe"nie jest.A"dobro wspólne"chyba nie znaczy to samo,co dokopywanie i tak już"skopanemu".Tylko pogratulować samopoczucia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Uważam,że Małolat 2015-10-31 13:32
został za swoje niedotrzymanie słowa UKARANY STUKROTNIE.Jest nadal radnym i należą Mu się z tego tytułu takie same prawa jak innym.Jak się już zostało rajcą,to trzeba wykazać chociaż minimum dyplomacji i nie manifestować na sesjach,że się Małolata nie toleruje i nie lubi,bo to jest chore.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Uważam,@ 2015-10-31 13:36
Czesława ukarać za wszystkie niedotrzymane słowa, to w piekle całą wieczność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Cudnieto napisałeś 2015-10-31 13:50
Zostanie Starszym Belzebubem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# To brak słów !MŁODY 2015-10-31 09:28
Ostatnia sesja RM to brak słów - wolne wnioski!
Co to oznacza szanowny burmistrzu , że młody to nie ma prawa głosu i wypowiedzieć swoich spraw???? Do młodych świat należy , a emerytowani , co dorwali się do rządzenia niech słuchają młodych, bo przed nimi szara przyszłość , a do póki tacy jak obecnie rządzą to szans dla młodych tu nie ma, ale młodzi łączcie się , aby tę patologię staruchów zniszczyć!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: To brak słów !ala 2015-10-31 10:44
Nie przypuszczałem, że młody po tym wszystkim będzie głównym oponentem Najmowicza. Gdzie jest Wawrzyński? Bilińska? Niemniej jednak to pozytywne zaskoczenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: To brak słów !Obserwator 2015-10-31 11:58
To było naprawdę poniżej pasa. Jak można nie dopuszczać młodych Radnych do głosu. Jeżeli młody Radny porusza jakiś problem to proszę mu odpowiedzieć a nie zabierać mu głos. Jak obok Pana od lat siedzi taki kryminalista Heinrich H. to jest to OK?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nie bronięPana Burmistrza, 2015-10-31 13:12
ale to KTO INNY pozbawił głosu Młodego Radnego.I to w bardzo że tak powiem NIEKONWENCJONALNY sposób,żeby nie używać słów,uważanych za obraźliwe.To było zachowanie NIEDOPUSZCZALNE,ale towarzystwo wzajemnej adoracji i tak ma gdzieś nasze zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# KŁAMCATo brak słów ! 2015-10-31 21:20
Jakich młodych, którzy na kłamstwach budują swoją przyszłość ???
To kpina!
Ten młody człowiek oszukując wyborców, żąda prawdy ?
Człowieku , to kpina ! Nikt tego w Ostródzie Ci nie zapomni ! Nie ma szans
! Oddaj mandat- tak jak obiecałeś !!!
Albo wywiąż się z obietnicy wyborczej !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jestessmieszny bardzo 2015-10-31 21:32
Piotr Krajewski - reelekcja jak w banku i kandydat na burmistrza. Albo sie pogodzisz, albo 7-letni bol dupska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kandydatmarian ze wsi 2015-10-31 22:19
Jakby został Burmistrzem,Ostróda będzie pośmiewiskiem.Bardzo słowny jest!!!Oddam mandat,tak mówił i co???Olał wyborców. Może zostanie Burmistrzem w Koziej Wólce!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jestessmieszny bardzo 2015-10-31 22:23
Wyborcow to olali twoi kumple. On olal twoich kumpli. Posmiewiskiem Ostroda jest dzieki Czeslawowi oraz jego ekipie, zaczynajac na stadionowym, a konczac na sekretarzu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ha hamarianna 2015-10-31 22:51
Jakie smutne Piotr że piszesz sam o sobie,żal mi Ciebie,zostałeś sam,no prawie,został pluszowy miś!!Ale kiedyś zdobędziesz urząd Burmistrza,postaw na to u bukmachera!!Mama nie zostanie ławnikiem trudno...zbieraj na kampanię wyborczą Burmistrzu!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jestessmieszny bardzo 2015-10-31 23:09
zenua
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nie musi pisaćsam o sobie 2015-10-31 23:45
Nie znam osobiście Pana Krajewskiego,ale zaczyna mnie denerwować TAKA NAGONKA na Niego.Spójrzcie na siebie i zastanówcie się,czy macie moralne prawo tak krytykować Człowieka,na Którego nasłano ogólnoPOlską TV,tylko dlatego,że nie dotrzymał słowa danego w kampanii wyborczej.Zostało Mu jeszcze trzy lata bycia radnym.Wierzę,że jak tylko sytuacja finansowa Mu pozwoli,to wywiąże się ze swoich obietnic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie musi pisać@ 2015-11-01 00:12
Na mózg wam z tym Krajewskim padło. Kij w mrowisko dla wszystkich ostródzkich pieniaczy i koryciarzy. To, że on się podniósł i walczy z Najmowiczem, i to jako jedyny radny, to już jest sukces. Jeśli on ma w sobie tyle siły i determinacji, aby startować w 2018 - i to jeszcze na burmistrza, wiedząc co go spotka, to ja głosuję na kogoś takiego. Burmistrz nie może być tchórzem, konformistą i nieudacznikiem jak sami wiecie kto. To byłoby piękne zwycięstwo nad Brodiukami, Najmowiczami, Dąbrowskimi, itd. Aż namówię znajomych. Spektakularne, niemożliwe do powtórzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kłamstwoMusi 2015-11-01 17:41
Nie wolno na czyjejś krzywdzie robić kariery !!! Nauczkę to mu się dopiero pokarze !!!
Kłamać nie wolno !
On publicznie parokrotnie skłamał !
Akurat tych trzech panów przez ostatnie lata zrobiło dla Ostródy najwięcej !
To się już nie powtórzy !
A kłamać nie wolno !
Nie dotrzymywać obietnic nie wolno !

uwaga.tvn.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# MŁODYMIASTOWY 2015-11-07 17:48
Aten młody to niby kogo reprezentuje?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: MŁODYon 2015-11-07 19:24
samego siebie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ha hamarianna 2015-11-08 15:27
samego siebie,bo swoich wyborców już nie poznaje i chowa się,chodzi bocznymi ścieżkami...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wyborcy nie takiekłamstwa zapominają 2015-10-31 23:05
Odczepcie się od Tego Młodego Człowieka,bo swoje już wycierpiał.Inni też naobiecywali"cuda na kiju". Dlaczego ICH nie chcecie rozliczać?Najłatwiej kopać"leżącego"?Wstyd!Po prostu wstyd!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatorasesja 2015-11-02 14:25
Brawo Czesław. Mądre rady ( te na Sesji ) nie są złe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatorabeka 2015-11-02 14:27
Czesław i mądry to jak Krajewski pokorny i nieśmiały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda ma nowego senatorapijaństwo 2015-11-02 15:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kompromotacja!@@@@@ 2015-11-02 17:13
Dziki kraj !!!
Można dalej pić panie Dziki, tylko nie siadaj pan za kierownicę , abyś kogoś nie zabił! Proszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# To wyrok bardzoprawy 2015-11-02 18:24
i"sprawiedliwy". Oby tak dalej.:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi