fbpx

Jak nam by było najwygodniej

Prezentacja nowego objazdu.
Prezentacja nowego objazdu.
Starosta Andrzej Wiczkowski poinformował, że objazdu nie będzie, ale i tak finalnie padła propozycja wytyczenia objazdu. Nikt jej nie negował, ale i nikt jej nie zatwierdził. To był kolejny przykład monologu a nie dyskusji z mieszkańcami.

Wokół tytułowych słów dyrektora rejonu Cezarego Łysenko z firmy Budimex toczyła się dziś rozmowa podczas spotkania z mieszkańcami Osiedla Plebiscytowego. Propozycja polega na wpuszczeniu ruchu przy stacji Shell, w ulicę Plebiscytową, Olsztyńską, do Lubajn i powrót na DK7 na obecnym węźle południowym. Z osiedla Plebiscytowego do i z miasta prowadzić będzie fragmentem nowej drogi przy stacji BP. Wariant wykonalny pod warunkiem zgody obu właścicieli stacji. To kolejna po objeździe Szosą Elbląską, Mickiewicza, Olsztyńską propozycja władz miejskich, powiatowych i firmy Budimex. Propozycja powstała dziś. Tak przynajmniej informowali jej autorzy. Dzisiejsze spotkanie nie pozostawia złudzeń co do tego, komu najbardziej zależy na objeździe. Objazd ma być realizowany przez około 12 miesięcy.

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz w kilku słowach wstępu odniósł się do wtorkowego spotkania z mieszkańcami Osiedla Drwęckiego.
„Państwa zainteresowanie jest znacznie większe i chcecie uczestniczyć, a na Osiedlu Drwęckim te spotkania są wyjątkowo w okrojonym składzie i wielokrotnie spotkania powodują to, że mieszkańcy, wydaje mi się są zdani na swoich przedstawicieli” .
Nie jest to dziwne z uwagi na fakt, ze mieszkańcy nie są powiadamiani o takich spotkaniach. Z ust burmistrza, który nie powiadamia mieszkańców, to słowa wyjątkowo nie na miejscu i lekceważące wobec mieszkańców Osiedla Drwęckiego.

Cały proces pseudo konsultacji przebiega według z góry ustalonego schematu: propozycja, omówienie, pożegnanie.
Co warte podkreślenia na spotkaniu nie padło pytanie, czy jest zgoda mieszkańców na zaproponowane rozwiązanie. Potwierdzenia też nie było. Przedstawiciel firmy Budimex zaprezentował swoją propozycję, burmistrz dodał kilka słów od siebie popierając to rozwiązanie, podobnie zresztą starosta. Na tym się skończyło. Kolejny objazd, gdyż nadal o nim mówimy, ma przebiegać ulicą Plebiscytową, Olsztyńską i dalej przez Lubajny do skrzyżowania z DK16 i powrót do DK7 na wysokości południowego węzła Ostródy. Nie jest to propozycja ostateczna, porozumienie nie zostało podpisane. Wielokrotnie mówił o tym starosta. To najwyraźniej forma obrony przed zarzutami o załatwianie sprawy za plecami mieszkańcowi. Czy zaproponowane rozwiązanie jest dobre? Niech każdy oceni sam. Nie można jednak przemilczeć kilku faktów.
Droga przez miasto nie będzie zamknięta dla ruchu samochodów osobowych i ciężarowych spoza Ostródy. To powoduje, że trasa objazdu widoczna na załączonej mapie o długości około 8KM, jest dłuższa niż przejazd przez miasto do tego samego punku (około 5 KM).





Wykonawca, firma Budimex, przekonuje że to najlepsze rozwiązanie, gdyż kierunkuje ruch. Owszem w tym wariancie dokładnie kierunkuje, wręcz zaprasza kierowców do przejazdu przez miasto i skrócenie sobie objazdu o kilka kilometrów. Trzeba stanowczo podkreślić wykonawca jest przygotowany do realizacji całej inwestycji przy zachowaniu na całym odcinku przebudowywanej drogi krajowej nr 7 ruchu ciągłego, nie wahadłowego. Tylko taki ruch, nawet wolniejszy jest gwarantem minimalnego wzrostu ruchu tranzytowego przez miasto. Dlaczego? Z prozaicznych powodów. Krótszy czas i odległość niż droga przez miasto oraz konieczność późniejszego wjazdu na DK7 z drogi podporządkowanej, co oczywiście wydłuża czas. Jednak burmistrz i starosta zdecydowanie forsują przejazd przez miasto w takim, czy innym wariancie. Robią to z powodu „rzekomych zysków dla miasta”. Tyle, że ten zysk jest pisany „palcem na wodzie”. Wzmożony ruch w mieście przy wytyczeniu jakiegokolwiek dłuższego objazdu w okolicach Ostródy wręcz zachęca do przejazdu przez miasto, szczególnie kierowców samochodów osobowych. Konsekwencje takiego posunięcia są oczywiste, ale najwyraźniej nie dla naszej władzy.

Całkowicie niezrozumiałym jest brak konsultacji w tak ważnej sprawie z innymi częściami miasta. Tak jakby pozostali mieszkańcy z części miasta po południowej stronie torów, zupełnie nie korzystali z dróg miejskich. Nagle okazuje się, że to sprawa, która wyszła na dniach. Wykonawca zdawał sobie sprawę ze wszystkich uwarunkowań technicznych już w 2013 roku.
Obecny burmistrz, gdyby wykazał minimalne zainteresowanie tematem miałby świadomość sytuacji i już wtedy powinien rozmawiać z mieszańcami, przygotowywać ich i pytać. Jednak nie w Ostródzie. Tu wszystko idzie na żywioł. Teraz my mieszkańcy jesteśmy stawiani pod ścianą przez władzę, która nie ma dość charyzmy, by powiedzieć nie.

Wykonawca ma zapewnić normalny ruch w ciągu obecnej drogi nr 7. Wie, że ma to zrobić i jest na to przygotowany. Przedstawiciel wyraźnie to potwierdził podczas spotkania. Mydlenie oczu faktem, że nie chcą wydawać pieniędzy na tymczasowe drogi i wolą to spożytkować dla miasta, to nic innego jak zabieg socjotechniczny, na który najwyraźniej dała się złapać nasza władza. Wykonawca jest firmą komercyjną i liczy koszty. Brak objazdu to większe koszty. Wykonawca ma wyraźnie określony termin zakończenia prac. Nie może czekać w nieskończoność.

Problemem mieszkańców w tej sprawie jest niestety zbyt uległa władza, która nie myśli w kategoriach interesu mieszkańców lecz w innych kategoriach.
Pytanie w jakich?

Spotkanie władz powiatu, miasta, gminy, firmy Budimex z mieszkańcami Osiedla Plebiscytowego w sprawie objazdu DK7.

część 1

część 2

część 3

część 4


Komentarze  
# .Ziom 2015-07-09 07:21
I to jest k...wa skandal!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak nam by było najwygodniejDominika 2015-07-09 08:05
Skandaliczne jest to, że mieszkańcy Lubajn, przez które został wytyczony objazd również zostali postawieni przed faktem dokonanym. Droga, która została wytyczona jako objazd na czas remontu jest w kiepskim stanie. Strach pomyśleć jak będzie wyglądała po ukończeniu modernizacji drogi nr 7... i jak znam życie nikt tego mieszkańcom wsi nie zrekompensuje. Szkoda słów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# szukamy odpowiedzialnych za skandalwiesniacy 2015-07-09 15:26
do tego przylozyl sie nam wojt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak nam by było najwygodniejMichał 2015-07-09 08:09
O czym w ogóle jest dyskusja? Skoro wykonawca jest przygotowany do realizacji całej inwestycji przy zachowaniu na całym odcinku przebudowywanej drogi krajowej nr 7 ruchu ciągłego, nie wahadłowego. Pseudo korzyści do miasta ... żeby CBA nie musiało potem zaglądać osobom forsującym objazd do kieszeni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak nam by było najwygodniejBuhaj z Byszfałdu 2015-07-09 08:17
Skandaliczne to były pytania rady osiedla do inwestorów.Tak bardzo merytoryczne, czyli na jakiej długości będą bariery dźwiękoszczelne na jakiej długości będą filary.... Trzeba było jeszcze zapytać jakie kwiatki posadzą na tych filarach!!1 Rado działasz w interesie mieszkańców osiedla czy burmistrza z którym większości was jest po drodze w radzie miasta?? A szczytem było entuzjastyczne przyjęcie wiadomości o remoncie 500 metrów chodnika na ul Plebiscytowej.Co do ul Osiedlowej to jeśli objazd dojdzie do skutku to ją zrobią tak czy siak bo musi być alternatywa w przypadku dzwona na newralgicznym objeździe...Jeśli droga będzie zamknięta z powodu stłuczki itp a będzie ich tam sporo to cały tabor poleci przez osiedle...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# proste pytaniewitek 2015-07-09 08:25
No niestety nie dałem rady w całości obejrzeć tego jakże ciekawego spektaklu bo reżyser chyba popieprzył scenariusze. Nasuwa mi się jednak proste pytanie: niech Budimex przedstawi jaki plan objazdu złożony został w ofercie przetargowej. To wyjaśni nam wszystkie wątpliwości i da odpowiedź czy to Budimex napiera czy Samorządowcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# APEL !!! UWAGA !!!Jolanta 2015-07-09 08:54
Bezcenne Zabytki Ostródy ZAGROŻONE! Przepiękny budynek Ogólniaka Bażyńskiego,z najpiękniejszym ornamentem bramy wejściowej w Ostródzie, po przeciwnej Niesamowita Pra-stara Wieża Ciśnień, pośród tych zabytkowych budowli, przejazd wąwozem, zwanym ulicą Drwęcką, wyłożony kamienną mozaiką, niedawno odnawianą. Niech teraz taki TRANZYT przez 24 miesiące przejeżdża po kamiennym podłożu, wprawiając w drżenie całą okolicę, a trzeba zaznaczyć że parę metrów w dół za przejazdem w okolicy najstarszego kościoła w Ostródzie św. Dominika z roku 1350 lub 1370 , to wszystko są tereny podmokłe, dawne koryto rzeki, bezcenne budowle naszego miasta narażone zostaną na nieodwracalne zniszczenie w postaci pęknięć budowli z powodu drgań ziemi, kamiennej ulicy, podłoża itd... a jeżeli chodzi o ludzi mieszkających przy wyznaczonym objeździe, to na ten czas niech osobiście na dwa lata zamieszka w tym miejscu pan Burmistrz i Starosta i spróbuje się wyspać nocą :) W dobrej wierze, dbając o dobro mieszkańców - Dobrej nocki życzę Władzy Miasta


parę kroków dalej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# władzagreg 2015-07-09 09:08
Burmistrz i Starosta nie mają ani wiedzy ani środków na ekspertyzy by prowadzić rozmowy z Budimexem jak równy z równym. Dramatem mieszkańców jest to, ze obaj panowie nie zdają sobie z tego sprawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak nam by było najwygodniejmieszkaniec 2015-07-09 10:30
Czy można prosić o odrobinę obiektywuzmu w artykułach na ostrodaonline? Ja rozumiem, że Pan redaktor nie może znieść decyzji mieszkańców po ostatnich wyborach, ale na miłość boską, proszę o dosłownie odrobinę obiektywizmu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# "Obiektywizm"według Ciebie 2015-07-09 12:39
polegałby na tym,żeby Pan Redaktor trzymał stronę Pana Burmistrza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# czesiek i andrzejekboguslaw 2015-07-09 10:36
Nie tylko ten dramat jest o ktorym pisze greg: "Burmistrz i Starosta nie mają ani wiedzy ani środków na ekspertyzy by prowadzić rozmowy z Budimexem jak równy z równym. Dramatem mieszkańców jest to, ze obaj panowie nie zdają sobie z tego sprawy."
Mieszkancy musza przestac dac sie mamic na postulaty tych nieudacznikow i miernot tzw. samorzadowych fachowcow. Ludzie nie dyskutujcie z ta trojca i budimex, bo oni to maja poukladane i sa zgrani w swoich celach! Tu troszecze tam troszeczke PRZEKABACA w imie wlasnych interesow. Budimex to koncern, wiec dazy do oszczednosci dla firmy. Ale te trzy sprzedawczykowe pajace tozdrada interesow mieszkancow misaasta, gminy i powiatu. Rozpedzic ich!!! PROTESTY organizowac, bo nas sprzedaja!!! Wersje zmieniaja ze spotkania na spotkanie do bajerowania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrzi Starosta 2015-07-09 19:51
to przecież eksperci od fizycznego wychowania.Oni koziołki tylko umieją wykonywać.Sorry,Pan Starosta miał kiedyś szkołę tańca,czyli jeszcze chyba potrafi tańcować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dowaliłeś!Marian 2015-07-10 07:44
Made my day :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# tancerza tez mamy?zaskoczony 2015-07-10 08:30
A to dlatego takie wygibasy urzadza przy swojej ambonie na radach. Tanecznym krokiem frunie do swoich odpowiedzi na kazda kwestie, a wedlug niego jedynych prawdziwych z calego towarzystwa radnych. Elokwentny w rytm walczyka, z tego to sie wzielo. Alesmy sobie sami nasr.... do talerzy tym wyborem radnych, bo to oni go wybrali. Przecz z rada powiatu. A co robi oles? Trzesie d.. zeby starosta mu kolumny z siodemki pod ogrodek nie wpuscil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrzu Starosto zacznijcie myślećGregor 2015-07-09 10:56
Trzeba być niespełna rozumu, żeby wybrać wariant przejazdu przez ulicę Olsztyńską z następujących powodów.
1. Stary most na DK7 przy jeź. pauzeńskim nie zostanie rozebrany na czas budowy i może nim się odbywać ruch w obie strony w starym pasie jezdni.
2. Tiry, którym się zablokuje wjazd do miasta będą stały przed Orlenem z powodu ograniczenia prędkości ruchu i zablokują zjazd osobówek z Gdańska do miasta przez co osobówki będą uciekać przez Miłomłyn i Liwę ( i oto nam chodzi).
3. Nie jesteśmy jedynym miastem, które przechodziło przez taką gehennę i mam tu na myśli Elbląg i żaden starosta ani burmistrz Elbląga nie brał nawet pod uwagę takiego wariantu, bo tam są mądrzy włodarze i dbają o mieszkańców.
4. Ostróda PERŁA MAZUR z piękną infrastrukturą hotelową ma być przejechana przez TIRY.
5. Ludzie nie łudźcie się, że ktoś wam coś naprawi jak DK7 zostanie skończona.
6. Za 130 milionów nie zniszczyłbym tego miasta bo podobno o tyle budimeks był tańszy od innego oferenta, a te 2 miliony to śmiech.
PS. Śmiesznie było na Plebiscytowym, za parę miesięcy będziecie płakać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pieprzenieZofia 2015-07-09 11:11
Nie robią dróg - ŹLE , robią drogi - ŹLE. 3/4 Polski jest w budowie, a nasze gwiazdy osiedlowe jak zwykle niezadowolone.... zawsze problem mają. pani z ul narożnej jak przeszkadzają okrętowi, to mogła kupić dom najlepiej w puszczy, tak by jej dźwięk muchy na nerwy dziala... droga i tak powstanie, a samochody nie przefruną, więc więcej merytoryki, mniej pieprzenia bzdur, dla pieprzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: pieprzenieantyZofia 2015-07-09 11:32
Twój komentarz jest pozbawiony jakiejkolwiek merytoryki, ot takie własnie pieprzenie dla pieprzenia.

Budowa drogi S7 nie może być uciążliwa dla mieszkańców. Zapoznaj się z dokumentacją przetargową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ?grzesost 2015-07-09 12:05
Nie trzeba być wybitnym znawcą żeby czytać ze zrozumieniem (pkt. 98 GDDKiA, o niewpuszczaniu objazdu do miasta). Mam wrażenie że nasza władza na siłę chce coś "ugrać", ale nie wiem co. Nie widzę problemu, ruch na razie idzie starą "7", budujemy nowe dwa pasy, zamykamy starą i po problemie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PonadtoJolanta 2015-07-09 13:21
A odnośnie że Budimex wyremontuje nam ulice... to niech Władza w końcu zacznie rozsądnie dysponować naszymi pieniędzmi, to na potrzeby miasta łącznie z remontami ulic spokojnie się znajdą pieniądze z naszych podatków. Trzeba myśleć PANOWIE i bez łaski cudzej Budimexu czy tam co... to mamy piękne miasto. Dziwi mnie, że w tym całym planie z ulicami nie wzięto pod uwagę tragicznych dosłownie kilku metrów ulicy Gizewiusza przy samym wyjeździe na ul. Olsztyńską. Panowie Włodarze, toć tu można sobie samochód złamać !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PonadtoStefan 2015-07-09 15:33
Jakbyś uważnie czytał i oglądał to byś wiedział, że na Gizewiusza będzie nowy asfalt :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: StefanJolanta 2015-07-10 06:21
taaa wraz z tunelem przejazdowym od ulicy Krótkiej pod siódemką he he he. Gizewiusza rozjechały od lat tiry z drogówki, która jest na końcu ulicy - wypchane żwirem ,stękające masą tysiąca ton i ciut lżejsze tiry z indykami. Szyby wypadają z okien kiedy te monstra cisną przez ulicę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tragedia akt II.Gregor 2015-07-09 14:16
Jeśli Plebiscytowe się nie zgodzi to ciekawe jakie jeszcze chore pomysły wpadną do głowy naszym rządzącym niedorajdom. Wydaje mi się to wszystko podejrzane, bo po mimo protestu z osiedla Drwęckiego i Plebiscytowego oraz założeń (pkt. 98 GDDKiA, o niewpuszczaniu objazdu do miasta) parcie jest olbrzymie. Oj pachnie mi tu CBA. Drzewiecki też udawał świętoszka przy budowie Narodowego. I niech mi tu nikt nie mówi, że chodzi o 2 km asfaltowego chodniczka na kilku ulicach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# naszego regionu laczmy siemieszkancy 2015-07-09 15:36
Czyzby to juz koniec partackich pomyslow czesia, andrzejka i bogusia?

ostroda.wm.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# taczkatomek 2015-07-09 15:36
Cześka na taczke i wynocha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tomek,już Cię lubię 2015-07-09 19:47
za te słowa.A oczami mojej wyobraźni widzę już to!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ????Kamil 2015-07-09 15:39
A mnie to bardzo interesuje dlaczego Radny Cezary W. wypowiadał się dzisiaj w Powiecie za całą Radę Miasta. Niech wypowiada się sam za siebie a nie za innych bo przeważnie nie ma nic mądrego do powiedzenia. Co innego mówi na sesjach a co innego w Gminie. Ciekawe co powie jak jego Wójt nie wpuści objazdu przez Lubajny (obok domu swojego włodarza) i Zwierzewo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak nam by było najwygodniejlewy 2015-07-09 20:25
Podczas spotkania jeden z mieszkańców oś.Plebiscytowego podziękował słynnemu fotografowi który sprzedał szkołę za wydaną książkę przez MENADZERA z LUBAJN.Przybili sobie piąteczkę !!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ul.Gizewiusza 13Jolanta 2015-07-10 06:49
A tak przy okazji odnośnie najstarszych zabytków w Ostródzie, zapraszam wszystkich chętnych do zwiedzenia najtragiczniejszej klatki schodowej w Ostródzie przy ulicy Gizewiusza 13 , szczególnie na II piętro. To że ściany się sypią, to pikuś…. Tam lokatorom za chwilę sufit z dachem spadnie na głowę, a Władza od lat ma to głęboko w nosie. Apeluję do poprzednich i obecnych!!! Troskliwi Włodarze Miasta i Wielcy Radni - gdzie wasza troska o waszych mieszkańców? Czy musi naprawdę wydarzyć się tragedia, by była reakcja z Waszej strony?

zapodaj.net/.../

zapodaj.net/.../

zapodaj.net/.../

zapodaj.net/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Obietnice Sągolajas 2015-07-10 07:12
A gdzie radny Sagol. Tak rozlicza młodego z jednej obietnicy ,a gdzie jego obietnice . Teraz powinien je spełnić, właśnie teraz potrzebny jest jego obiecany wiadukt, darmowa komunikacja , ścieżki rowerowe,modernizacja ulic i chodników miejskich. To tylko kilka z jego obietnic , bo obniżeniu diety radnego już zapomniał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# patrzec na rece i pomyslymieszkaniec osiedla 2015-07-10 08:19
Wiadukt w srodku naszego miasta, to stuknij sie w glowe zanim zadasz spelnienia tej paranoii. Na Drweckiej, to jeszcze ma sens, ale tak, to przestan podgrzewac pie... temat. Juz byl taki co w poprzek miasta chcial i zachwalal. Pech chcial, ze przy budowie kolei nie bylo wtady innej mozliwosci. Ale istnieje do dzisiaj plany z obwodnica dla linii kolejowej. NIECH Budimex ja zrealizuje! Wtedy bedzie mial wdziecznosc mieszkancow. I te niedorajdy potrojne niech sie takimi tematami zajmuja, a nie kolenduja po osiedlach i przekonuja mieszkancow do wjazdu z calej siodemki do miasta!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PytankoRyszard Ochódzki 2015-07-10 15:03
Przepraszam, tak z ciekawości gdzie można zobaczyć plany z obwodnica dla linii kolejowej??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Na Sągolanasłać też TVN. 2015-07-10 12:35
A co!Niech będzie Gwiazdą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Sągol????@@@@@@ 2015-07-10 17:47
Ten facet na fejsie to ma chyba w zakresie czynności chwalić pod niebiosa swojego guru . Jeden wart drugiego. Reklama czyni cuda. To takie marketingowe zjawisko.Ale co by nie robił to i tak tylko we własnym sosie macie racje . Wielu mieszkańców tego pięknego miasta ( no nie dzięki wam - no nie)ma już tego prostactwa dość. Temat na referendum znajdzie się.Pan Bóg nie rychliwy , ale sprawiedliwy podobno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ręce opadają...obserwator 2015-07-10 09:48
Na Osiedlu Drwęckim było by zainteresowanie gdyby wielce szanowny burmistrz na czas powiadomił mieszkańców. Ta się nie robi. Nie wypada kłamać!Burmistrzowi bliższe osiedle plebiscytowe wiadomo z jakich względów, więc wszystko zagrało, gremium było;(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# chcieli nas wydmuchacOs. Drweckie 2015-07-10 11:35
Nie powiadomili mieszkancow, tylko tych paru swoich co sie klakierami zrobili i chcieli cala sprawe uklepac na naszym osiedlu. Bezintelektualny, nie umiejacy wyciagac wnioskow i bez merytorycznego przygotowania gospodrz miasta i jak slyszalem ten fafloniarz, gietki tancerz z wiejskiego klubu, a teraz gospodarz calo gebo, bo na stolek w powiecie go posadzili przekonywali do wjazdu taboru aut i tirow przez dwa lata. Zgroza na glupote i argumenciki niedorajdow samorzadowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# najwieksza wiedze posiada chyba skrobotarchiwum 2015-07-10 17:01
Wiedza o historii kolei na naszych terenach jest obszerna i fascynujaca. Mnie tez ciekawi ten objazd kolejowy. Za to kilka linkow:
warminsko-mazurskie. atlaskolejowy.pl/... /
bazakolejowa.pl/.../ ...
torowisko.cba.pl/... /...
fotopolska.eu/.../
.../zapiski3.html
bazakolejowa.pl/.../ ...
www.marienburg.pl/.. ./
infokolej.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: najwieksza wiedze posiada chyba skrobotToromistrz 2015-07-16 17:30
Tak posiada wiedzę FILOZOFICZNĄ ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tego nie mozna oglądać i słuchaćMieszkaniec 2015-07-10 17:21
Jak obserwuję ostatnie wystąpienia burmistrza i starosty to pytam się - kto ich wybrał????Starosta głupio uśmiecha się ze wszystkiego, mówi niezrozumiale i nie merytorycznie , a burmistrz to już w ogóle -taki mówca , że wstydzę się, że to włodarz mojego miasta!!!No kompletny brak elokwencji, brak wiedzy i zasobu słownictwa- pospolite prostactwo.No czegoś takiego w Ostródzie jeszcze nie było! Jak to trzeba będzie wytrzymać do końca kadencji to pojęcie ludzkie przechodzi ! Jak można nie mieć odrobiny samokrytycyzmu wobec siebie samego?Niech zatrudnią sobie kogoś od wizerunku politycznego to może coś podciągnie , aby nie wstydzić się. To chyba zbliża się koniec świata, to co się dzieje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tego nie mozna oglądać i słuchaćczas na nowe 2015-07-10 17:34
Młody kończ studia i pojedź Czesława. Wybaczymy ci to chore dziecko, ale bądź taki jak wcześniej byłeś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi