fbpx

RzeczJasna zaprasza nauczycieli i edukatorów na warsztaty Design for Change!

ilustracja
ilustracja
Weź udział w bezpłatnych warsztatach Design Thinking i poznaj  metodę projektowania innowacyjnych rozwiązań w pracy edukacyjnej. Design for Change (DfC) to światowy ruch tworzony przez 2 miliony dzieci i młodzieży, które dzięki realizowanym samodzielnie projektom zyskują odwagę i przekonanie, że mogą zmieniać świat wokół siebie.

 

Sercem Design For Change są projekty zmian realizowane przez dzieci. Jednocześnie to dorośli – nauczyciele, edukatorzy, psychologowie, rodzice, czy wolontariusze, stają się przewodnikami - moderatorami procesów DfC realizowanych przez dzieci w 4 krokach P-K-D-I.

Ideę Design for Change w Polsce zainicjowano, by wzmacniać kluczowe kompetencje takie jak komunikacja, umiejętność analizowania i wyciągania wniosków, współpraca oraz wrażliwość i poczucie odpowiedzialności wśród dzieci i młodzieży.

Program DfC może być wprowadzony wszędzie tam, gdzie jest przestrzeń i okazja do regularnych spotkań i pracy zespołowej dzieci: w szkole, świetlicy, domu kultury, klubie osiedlowym, itp.
Wykorzystując metodologię Design Thinking, program DfC oferuje prostą formułę 4 kroków (Poczuj, Kreuj, Działaj, Inspiruj) zmieniającą podejście dzieci z pełnej wątpliwości postawy CZY MOGĘ? na proaktywne, świadome i odpowiedzialne TAK, MOGĘ! ...to zmienić!

1 lutego 2019 zapraszamy nauczycieli i osoby pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą na OTWARTE WARSZTATY CERTYFIKUJĄCE –intensywne szkolenia z metodologii Design for Change!

W trakcie warsztatów uczestnicy:

  • poznają i doświadczą w działaniu metodologii Design Thinking;
  • nauczą się narzędzi metody pracy 4 kroków Poczuj, Kreuj , Działaj, Inspiruj;
  • otrzymają scenariusze zajęć wspomagających realizowanie projektów i wdrożenie umiejętności warsztatowych w praktyce;
  • uzyskają Certyfikat Moderatora DfC;
  • otrzymają wsparcie doradcze / coachingowe w trakcie realizowania projektów DfC.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy jeśli zaplanują i zrealizują ze swoimi podopiecznymi ciekawy projekt społeczny będą mieli okazję zaprezentować się na światowym festiwalu Design for Change w Watykanie w listopadzie 2019 roku!

UWAGA!!! Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zapisy na warsztaty TYLKO przez poniższy formularz do dnia 17.01.2019:

https://goo.gl/forms/qvwuAHwJaiW6orKW2

Warsztaty prowadzić będą doświadczone trenerki:

Paulina Koperska - Współzałożycielka DFC Polska

Liderka z ponad 20 letnim doświadczeniem w firmach produkcyjnych i szkoleniowo doradczych. Coach indywidualny i zespołowy. Wierząca głęboko w potencjał ludzi niezależnie od wieku i wykształcenia. Od 2 lat wspiera budowanie świadomości samoorganizacji – przestrzeni w których wszyscy zaangażowani mogą w pełni realizować swój potencjał.

Monika Lewocka - Współzałożycielka DFC Polska

Pedagożka z wykształcenia, od wielu lat pracuje w obszarze edukacji dorosłych, a ostatnio także z dziećmi, młodzieżą i ich Rodzicami. Sprawdziła, ze wyposażając dzieci i młodzież w wiedzę i umiejętności, których do tej pory uczyła wyłącznie dorosłych ludzi, często dojrzałych menadżerów, ich relacje ze światem stają się dojrzałe i świadome. Są gotowe by stawiać sobie ambitne cele, brać odpowiedzialność za ich realizację, współpracować z innymi, zachowując uważność i szacunek dla ich potrzeb.

Ada Radziwon - Współzałożycielka DFC Polska

Od ponad 15 lat pracuje w biznesie, w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jest ekspertką w zakresie projektowania i wdrażania programów oceny i rozwoju kompetencji pracowników i certyfikowanym coachem ICC a także współtwórczynią firmy doradczo-coachingowej TEAL Action Learning Global.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19