fbpx

Ostre Dzianie#2

Ostre Dzianie koncert finałowy w 2017 roku.
Ostre Dzianie koncert finałowy w 2017 roku.
W roku 2017 odbyła się pierwsza edycja przedsięwzięcia pod nazwą "Ostre Dzianie". Projekt pod tytułem "Ostre Dzianie#2" obejmuje m.in. organizację szeregu warsztatów artystycznych (bębny, wokal, gitara, perkusja, fotografia, multimedia, choreografia, produkcja dźwięku, dekoracja) zakończonych wspólnym koncertem z polskimi gwiazdami (m.in. Habakuk). Nabór do warsztatów rozpocznie się 25 maja, będą się one odbywać do końca czerwca, a finałowe koncerty zabrzmią 1 lipca i we wrześniu na scenie ostródzkiego amfiteatru.

Tytuł projektu "Ostre Dzianie" nawiązuje do nazwy miasta Ostróda oraz jej mieszkańców (Ostródzianie) i ma za zadanie budzić skojarzenia z tym, że w Ostródzie "się dzieje" i uczestniczą w tym "dzianiu" mieszkańcy miasta.
Informacja o naborze na warsztaty:
Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, twórczego, artystycznego… zgłoś się do amfiteatru w piatek 25 maja o godz. 17:30. W tym dniu ruszają zajęcia warsztatowe projektu "Ostre Dzianie". Będą to:

  • warsztaty bębniarskie, które poprowadzi związany z Ostródą artysta - Ryszard Bazarnik
  • warsztaty wokalne, które poprowadzi wokalistka znana z ostródzkich Koncertów na Ścianie - Iza Kowalewska
  • warsztaty multimedialne, będą to zajęcia z dziedziny tworzenia filmów. Obejmą podstawy obsługi kamery, montażu filmowego.
  • warsztaty choreograficzne - zajęcia z improwizacji ruchowej w teatrze i pracy w grupie będą opierać się na teatrze improwizowanym, formie w której aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Prowadzący: Agnieszka Skrzypczak - pochodząca z Ostródy aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi .
  • warsztaty plastyczno-scenograficzne - zajęcia plastyczne, które pozwolą na stworzenie scenografii do finałowego koncertu projektu.
  • warsztaty produkcji muzycznej - zajęcia z podstaw produkcji dźwięku. Razem z ostródzkim realizatorem i artystą Marvisem postaramy się pokazać i wytłumaczyć Wam jak najwięcej.
  • warsztaty gitarowe - zajęcia z nauki gry na gitarze. Warsztaty poprowadzi Bartek Jursza - gitarzysta, występujący w szeregu zespołach, m.in. Pink Roses.
  • warsztaty perkusyjne - zajęcia z nauki gry na perkusji, które poprowadzi Adam Goniszewski, znany z grup Pink Roses i Cuba de Zoo.
  • warsztaty fotograficzne - zajęcia z dziedziny fotografii. Zajęcia obejmą m.in.: podstawy fotografii, street art, obróbkę cyfrową. Zajęcia poprowadzi Wojtek "Koykos" Kozicz, fotograf z Ostródy.

Wszystkie warsztaty zakończą się wspólnymi występami grup artystycznych na dużej scenie amfiteatru w dn. 1 lipca. Wystąpią wtedy również m.in. zespól Habakuk.
Szczegóły: https://www.facebook.com/ostredzianie/

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19