fbpx

II Forum Edukacji Realnej

Plakat
Plakat
W dniach 21- 22 października 2017  Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna wraz z Bednarską Szkołą Realną w Warszawie i  Ośrodkiem Rozwoju Szkół Realnych Zaprasza na  II Forum Edukacji Realnej, które tym razem odbędzie się w Ostródzie.

Forum to wyjątkowa okazja do spotkania środowiska edukatorów, nauczycieli,  naukowców oraz przedstawicieli  instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji. Wszystkich  tych, którym zależy na tym, by edukacja miała sens, by przygotowywała do życia i by przynosiła  realne korzyści młodym ludziom. 

W programie okazja do osobistego spotkania i rozmów z wyjątkowymi i inspirującymi  gośćmi, m.in.:

- Jan Wróbel, nauczyciel Bednarskiej Szkoły Realnej, historyk, współzałożyciel i nauczyciel I Społecznego L. O. „Bednarska” w Warszawie oraz Bednarskiej Szkoły Realnej. Dziennikarz, publicysta, prowadzący m.in. Poranek Radia TOK FM, felietonista „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Krzysztof Walenczak – absolwent Harvard Business School oraz City University of New York, dyrektor zarządzający Société Générale w Polsce.

- Nare AvagyanMenager TUMO Center w Gyumri, drugim co do wielkości mieście Armenii. TUMO wypracowało unikatowy model edukacji z zakresu przemysłów kreatywnych, animacji, rozwoju gier, tworzenia stron internetowych i mediów cyfrowych w obliczu wyzwań społecznych,

- prof. Lech Mankiewicz - fizyk i astronom, Dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, popularyzator nauk przyrodniczych, astronomii, matematyki. Jest także prezesem Fundacji Edukacja Przyszłości, która zajmuje się wdrażaniem i rozpowszechnianiem sprawdzonych systemów nowoczesnej edukacji takich jak Khan Academy, które łączą tradycyjną naukę w szkole z nauką za pomocą internetu.

- Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach której zaangażowana jest w m.in. Program Rozwoju Bibliotek oraz program Link do przyszłości. O  uczeniu nowych technologii - nie tylko w szkołach wie wszystko.

W ramach Forum  RzeczJasna przygotowała też niespodziankę dla mieszkańców - 22 października 2017,  w godzinach 11:00-15:00,  zapraszamy na spotkanie uczestników i gości Forum, otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Ostródy w CUP (Centrum Użyteczności Publicznej, ul. Jana III Sobieskiego 9).

Będzie okazja posłuchać wystąpień, prezentacji i wykładów zaproszony gości oraz przedstawicieli organizatorów, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym z udziałem gości Forum na temat  wyzwań stojących przed edukacją, wobec gwałtownych przemian technologicznych i społecznych.

Równocześnie, w sali mniejszej CUP będą się odbywały warsztaty fizyczno-robotyczne dla młodzieży, prowadzone przez dr Jana Mierzejewskiego, nauczyciela z Bednarskiej Szkoły Realnej oraz warsztaty robotyki i programowania dla dzieci prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Dołączcie do nas już dziś - dajmy światu szkołę!

Szczegóły:
http://fer.edu.pl/program/
http://www.simrzeczjasna.pl/aktualnosci

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19