fbpx

ARENA FESTIVAL film & music

ARENA FESTIVAL film & music
ARENA FESTIVAL film & music
W dniach 30 czerwca i 1, 2, lipca, br. w sali Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się pierwsza edycja ARENA FESTIVAL film & music. Idea festiwalu powstała w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie melomanów muzyką filmową podczas koncertów w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz jako wakacyjna oferta kulturalna dla turystów przebywających w regionie Warmii i Mazur.

 - Nasz festiwal to muzyczno-filmowe wrota do wakacji, urlopów, wypoczynku w dobrym nastroju. Warto ten czas rozpocząć właśnie w Ostródzie, by potem spędzić pozostały wakacyjny wypoczynek na pięknej ziemi warmińsko-mazurskiej – rekomenduje Piotr Sułkowski dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii, pomysłodawca festiwalu muzyki filmowej w Ostródzie.

Festiwalowa publiczność w wykonaniu orkiestry symfonicznej filharmoników warmińsko-mazurskich pod batutą Piotra Sułkowskiego wysłucha kolejno  w dniach: 30 czerwca muzyki z bajek, (m.in. z filmów: Gwiazda Kopernika, Król Lew, Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Pocahontas, Królewna Śnieżka, Bolek i Lolek, Zaczarowany Ołówek, Reksio.), 1 lipca – muzyki z seriali i filmów m.in. autorstwa kompozytorów Henryka Kuźniaka i Macieja Zielińskiego ( Vabank oraz Vabank II, czyli riposta, Kryminalni, Dlaczego nie, Tylko mnie kochaj, Nigdy w życiu). A w koncercie finałowym festiwalu w dniu 2 lipca zaprezentowane zostaną muzyczne przeboje światowego kina.

 - Będą to kompozycje najznakomitszych twórców muzyki filmowej takich jak: Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, czy polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy tematy z tak znanych produkcji jak: Love Story, Rydwany ognia, Misja, Titanic, Władca pierścieni czy Incepcja. Muzykę zilustrują prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów. Już dziś zapraszam wszystkich na „filmowy weekend” do EXPO Arena w Ostródzie – dodaje dyrektor  Piotr Sułkowski

Patronat nad ARENA FESTIVAL film & music objął  marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Na publiczność każdego z  festiwalowych koncertów (które rozpoczną się o godzinie 19.00) czeka dwa tysiące miejsc na widowni. Wraz z Warmińską Mazurską Filharmonią festiwal współorganizuje Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Na uwagę zasługuje również miejsce festiwalu – Ostróda. To miasto, w którego obrębie znajduje się
5 jezior  (a tuż przy jego granicach kolejnych dziesięć) wielokrotnie zdobywało tytuł najpopularniejszej miejscowości turystycznej oraz „Letniej Stolicy Warmii i Mazur”. Blasku temu miejscu dodaje możliwość odbycia podroży unikatowym na skalę światową Kanałem Ostródzko-Elbląskim. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w halach wystawowych EXPO Mazury (partner strategiczny). Łatwo tam trafić, gdyż obiekt znajduje się przy obwodnicy Ostródy (S7 na trasie Warszawa-Gdańsk). Bilety na festiwalowe koncerty są dostępne w kasie Filharmonii oraz poprzez jej stronę internetową.

Organizatorzy ARENA FESTIVAL film & music zapewniają, iż realizując pierwszą jego edycję planują i dokładają wszelkich starań, by festiwal stał się dorocznym świętem muzyki. filmowej w regionie Warmii i Mazur.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19