fbpx

III Dni Gizewiusza w Ostródzie 2016

Pomnik Gustawa Gizewiusza w Ostródzie.
Pomnik Gustawa Gizewiusza w Ostródzie.
W imieniu organizatora i własnym serdecznie zapraszamy na Dni Gizewiusza, dni kultury i tradycji ewangelickiej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-21 maja 2016 roku. Na wydarzenie jak co roku zaprasza Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie.


PROGRAM
7 maja 2016r. (sobota) 9:00-17:00
WYCIECZKA ŚLADAMI EWANGELICKICH KOŚCIOŁÓW: PASYM - MIKOŁAJKI (MUZEUM REFORMACJI) - SORKWITY - ŁĘGUTY, wycieczka jest bezpłatna. Przejazd własnymi samochodami. Wycieczkę prowadzą licencjonowani przewodnicy.

18 maja (środa) 18:00
„ARCHITEKTURA I WYSTRÓJ KOŚCIOŁÓW EWANGELICKICH NA MAZURACH XVI-XXw.” - WYKŁAD DR JOANNY M. ARSZYŃSKIEJ UMK, czytelnia Biblioteki Miejskiej w Ostródzie

20 maja (piątek) 10:00
ŚWIĘTO PATRONA SP 2 I NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE, nabożeństwo w kościele pw. Dominika Savio, złożenie kwiatów na grobie, uroczystości w szkole

21 maja (sobota) 16;00
 „WOLNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PODSTAWY ETOSU MAZURSKICH EWANGELIKÓW” - WYKŁAD DRA JERZEGO SOJKI ChAT
czytelnia Biblioteki Miejskiej w Ostródzie. Dodatkowo 21 maja podczas wykładu dra Sojki odbędzie się promocja książki G.Gizewiusza pt. "Rozważania na temat jedności, czystości i wolności nauki wewnątrz Kościoła i ponad nim, co w tym względzie jest konieczne." oraz "Wirtualnego Muzeum Ewangelicyzmu Mazur Zachodnich"

21 maja (sobota) 18:00
KONCERT „CITHARA SANCTORUM”, sala reprezentacyjna na zamku
 
III Dni Gizewiusza dofinansowane są z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czytaj również: II Ostródzkie Dni Gizewiusza dobiegły końca

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19