fbpx

OFFGRID / FREEGANIZM / COHABITAT

food-not-bomb.jpgAlternatywa dla rozbuchanego konsumpcjonizmu, marnotrawieniu żywności, nadmiernej eksploatacji środowiska. Można polubić lub nie. Można się zgodzić lub zanegować. Ale na pewno warto poznać:) Tego nie można przegapić! Ludzie wpisujący się w trend OFF the GRID („poza systemem”) określani są często jako ci, którzy łamią zasady – w rzeczywistości próbują zmienić/ poprawić system, w którym żyją. Słowo „system” oznacza tu wszystkie możliwe systemy, poczynając od systemu finansowego, przez edukację, budownictwo, żywność, energetykę, a na systemie zdrowotnym kończąc.


FREEGANIZM to antykonsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii.  Freeganie stawiają na społeczność, hojność, wolność, współpracę oraz dzielenie się – jako kontrast dla społeczeństwa opartego na materializmie, moralnej apatii, współzawodnictwie, konformizmie i zachłanności. Freeganizm obejmuje zarówno poszukiwanie produktów, przedmiotów już wyrzuconych, ale także proszenie o nadmiarowe i niepotrzebne towary zanim zostaną wyrzucone przez restauracje, sprzedawców z targowisk lub hipermarkety.

COHABITAT to grupa organizacji działająca od 2007 roku, która promuje wykorzystanie materiałów naturalnych, samowystarczalność, otwarte technologie, mając na celu pomoc ludziom w tworzeniu naturalnych siedlisk (habitatów), budowanych w oparciu o zrównoważone zasady rozwoju. Cele te realizuje poprzez festiwale, warsztaty oraz webinaria. Grupa organizacji związanych z Cohabitatem skupia architektów, specjalistów od permakultury i odnawialnych żródeł energii tworząc swoisty ekosystem. Od listopada 2010 Cohabitat współpracuje z programem narodów Zjednoczonych ds Rozwoju (UNDP).

ZAPRASZAMY
31.10.2015, sobota, godz. 17.00
Wolny Uniwersytet RzeczJasna
Prowadzenie Darek Lech, freeganin z doświadczeniem.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19