fbpx

Wolny Uniwersytet RzeczJasna - Po drugiej stronie słowa.

Plakat
Plakat
"Udziwnienia, ekstrawagancje, prowokacje artystyczne - czyli nietypowe sposoby zaistnienia w kulturze." Na kolejnym spotkaniu w ramach Wolnego Uniwersytetu RzeczJasna porozmawiamy o niecodziennych chwytach, prowokacjach artystycznych i ekstrawagancji. Spotkanie poprowadzi Pani Żaneta Pilis – nauczycielka języka polskiego od wielu lat ucząca w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.


Będzie o oryginalnych pomysłach w malarstwie, o prowokacjach poetyckich. O tym, co kiedyś bulwersowało zarówno krytyków, jak  i zwykłych odbiorców kultury. Porozmawiamy o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniały się sposoby udziwnień artystów i co dziś z tego jeszcze jest awangardą. Zastanowimy się czy artystyczne dziwactwa są wśród współczesnych artystów w modzie. Czy udziwnienia są sposobem na zwrócenie uwagi na problem czy na samego artystę?

 Dla nas odbiorców jedno jest pewne – gdyby nie te "chwyty" i udziwnienia w sztuce - byłoby niesłychanie monotonnie i nudno.

24.10.2015
Dworzec RzeczJasna
ul. Słowackiego 13, Ostróda
Godzina 17.00

Prowadzenie: Żaneta Pilis

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19