fbpx

Salon Literacki - Kocim Okiem

Plakat
Plakat
22 października zapraszamy na godz. 18.00 do czytelni w ostródzkim zamku na spotkanie w Salonie Literackim. Naszym gościem będzie Nina Drej – ostródzianka, którą los rzucił na wiele lat do Olsztyna. Od 10 lat mieszka w Siemianach nad Jeziorakiem. Autorka powieści: "Za drzwiami młodości", w której opowiada, z przymrużeniem oka, historię swojej młodości w Ostródzie, "Dom nad Jeziorakiem" oraz "Oto człowiek". Oprócz prozy pisze również wiersze dla dzieci i dla dorosłych.


Najnowsza książka to zbór opowiadań "Kocim okiem", które zostały wydane w ramach "Stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego". Prywatnie Nina Drej jest osobą z dużym poczuciem humoru, udziela się społecznie, lubi zwierzęta, pływanie i uwielbia gotować. Matka dwojga dzieci, żona i dumna właścicielka psa Jogurta, i trzech kotów Fridy, Mięty i Wodnika. Autorką ilustracji jest Natalia Tejs.

Natalia Tejs – urodziła się w 1987, w roku 2007 ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, a w2007, również z wyróżnieniem, Wydział Sztuki UWM w Olsztynie. W 2011 roku otrzymała Stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uczestniczka kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Olsztynie, Bartoszycach, Dobrym Mieście. 15 października 2015 na IX Olsztyńskim Biennale Sztuki "O Medal Prezydenta" zdobyła II nagrodę. Od kilku lat mieszka na warmińskiej wsi, która jest dla niej inspiracją do tworzenia nowych prac.

Pani Nina Drej jest wielką miłośniczką zwierząt. Sama kilku zwierzakom dała dom, wspiera też nasze ostródzkie schronisko. Podczas spotkania przeprowadzimy zbiórkę darów dla Schroniska - liczy się każda saszetka czy niepotrzebny już nikomu kocyk. Zapraszamy do pomagania.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19