fbpx

Stacja Filozofia. Spotkanie 4. Transhumanizm

Plakat
Plakat
Protezy sterowane falami mózgowymi dające nadludzkie możliwości, środki wzmacniające pamięć, możliwość genetycznego „projektowania” potomstwa. Dotychczas zaliczany do kategorii rodem z filmów science fiction mariaż ludzkiego ciała z nowoczesną technologią powoli staje się rzeczywistością. A doszło do tego trochę niepostrzeżenie. Jeszcze niedawno mówiliśmy o tym co "kiedyś", "gdzieś", "może", "za kilka, kilkadziesiąt lat". Rozmawiano o medycynie wykorzystującej nanotechnologie, o maszynach sterowanych falami mózgowymi i nagle te projekty i plany możemy obserwować na własne oczy. 


Transhumaniści wierzą w lepszy świat, w którym kondycja ludzka, nasze intelektualne, fizyczne i psychiczne możliwości fundamentalnie się zmienią dzięki użyciu technologii. Wierzą, że ludzkość nie stanowi końca naszej ewolucji ale jej początek.
Mamy się cieszyć czy bać? Czy rozwijanie naturalnych zdolności człowieka jest potrzebne? Czy będziemy wtedy super – ludzmi czy już nie – ludzmi? Czy będziemy bardziej szczęśliwi i jakie będą tego konsekwencje? Czy takie postępowanie jest etycznie słuszne?

Na takie i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w najbliższą sobotę 20 czerwca na kolejnym spotkaniu z cyklu Stacja Filozofia.
Zapraszamy na Dworzec RzeczJasna godz. 17.00.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19