fbpx

Stacja Filozofia - Czy powinniśmy wierzyć naukowcom?

simrj dworzec
simrj dworzec
Dla większości z nas przyjęcie twierdzenia naukowego wymaga ślepej wiary. W większości przypadków nie jesteśmy w stanie ocenić naukowych twierdzeń. Bywa, że sami naukowcy mają z tym problem. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie poza ich specjalizacją.


Geolog nie potrafi udowodnić, że szczepienia są bezpieczne. Większość chemików nie jest specjalistami w teorii ewolucji. Fizycy nie mogą udowodnić, że tytoń wywołuje raka. Więc nawet jeśli sami naukowcy muszą wierzyć nauce na ślepo poza swoimi specjalizacjami, dlaczego akceptują oni twierdzenia innych naukowców? Dlaczego nawzajem wierzą w swoje twierdzenia? I czy my powinniśmy im wierzyć?
Prowadzenie: Adam Opara

Zapraszamy w sobotę 18 kwietnia o godz. 17.00, oczywiście na Dworzec RzeczJasna, ul. Słowackiego 13 (wejście naprzeciwko kas biletowych).

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19