fbpx

STACJA FILOZOFIA

Ilustracja
Ilustracja
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna zaprasza już w najbliższa sobotę, 21 marca o godz. 17:00, na pierwsze z cyklu spotkanie z filozofią. Otwieramy cykl spotkań z filozofią i naukami społecznymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Dworzec RzeczJasna w każdą trzecią sobotę miesiąca.


Prowadzący Adam Opara – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Student 3 roku filozofii oraz fizyki technicznej na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzi drużynę harcerską w Ostródzie oraz koło filozoficzne w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Jego specjalizacją jest historią nauki i systemów myślenia.
Agnieszka Karłowicz - absolwentka XX Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego Stowarzyszenie Szkoła Liderów), animatorka i pedagog.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 marca o godz. 17:00. Poświęcimy je pojęciu "wolności". Czy wolność rzeczywiście znajduje się na piedestale, o tym co rozumiemy gdy o niej mówimy i czy rzeczywiście powinniśmy do niej dążyć za wszelką cenę. Zastanowimy się skąd ta rozpaczliwa obrona wolności i czy jest ona w ogóle możliwa.

W planach mamy także spotkania z zaproszonym gośćmi, autorytetami akademickimi w dziedzinie filozofii i socjologii m.in.:
dr Rafał Krenz Collegium Civitas - filozof i ekonomista, pedagog i trener, ekspert z zakresu ekonomii społecznej i bezpieczeństwa ekonomicznego państwa, Dyrektor Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych Collegium Civitas i Centrum CAL. Doktor Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarz redakcji kwartalnika „Animacja Życia Publicznego. Analizy i rekomendacje“ oraz rocznika naukowego „Zoon Politikon“.

dr Wiesław Skrobot UAM w Poznaniu, Politechnika Warszawska - archeolog i muzealnik (UMK Toruń 1987, Uniwersytet Warszawski 1996), z zamiłowania regionalista, miłośnik historii i kultury zachodniego pogranicza dawnych Prus Wschodnich. Doktorat z fenomenologii przestrzeni (UMK Toruń 2007). W latach 2000-2003 stypendysta programu Europa Fellows na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nauczyciel akademicki (UAM Poznań, Politechnika Warszawska), współpracownik Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach.

dr Artur Szutt Instytut Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego.- Pracuje w Zakładzie Etyki i Filozofii Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. W zakres jego zainteresowań wchodzą głównie zagadnienia związane z tematyką obywatelstwa, wielokulturowości, liberalizmu, personalizmu i refleksyjnej równowagi.


Zapraszamy do wspólnej dyskusji

Dworzec RzeczJasna
budynek dworca PKP, wejście z holu głównego
sobota, 21 marca, godz. 17:00

Komentarze  
# RE: STACJA FILOZOFIAWojtek 2015-03-18 22:35
super inicjatywa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Człowiek orkiestraWiesiu 2015-03-21 10:51
Archeolog i muzealnik z zamiłowania filozof i socjolog :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# "Z zamiłowania filozof"???G. 2015-03-26 17:09
Doktorat z fenomenologii oznacza, że ktoś jest filozofem " z zamiłowania"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19