fbpx

UJAWNIJ SIĘ - 2014

ujawnij-sie-2014.jpgStowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna już po raz trzeci zaprasza na akcję UJAWNIJ SIĘ! Tym razem ujawniamy Dworzec, ulice i okolice - czyli ciekawe historie naszych Sąsiadów oraz twórczość  Mistrzów prowadzących zajęcia właśnie na Dworcu.


W programie:
Wystawa historycznych zdjęć  okolic ulicy Słowackiego i 11-go Listopada oraz  przedwojennych zdjęć zakładu ze zbiorów  firmy  WSO;
Film-reportaż o mieszkańcach okolic;
Wystawa zdjęć mieszkańców ul. Słowackiego, 11-go Listopada i okolic; Wystawa zdjęć uczennic  Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostródzie „Moje miasto”;
Interaktywna wystawa i warsztaty  Mistrzów prowadzących zajęcia na Dworcu (patrz ramka poniżej);
Dworcowe Pączki i oranżada :D;
Niespodzianka - pokaz filmowy.

ZAPRASZAMY
sobota 22.11.2014 o godz. 17:00
Dworzec RzeczJasna, Ostróda, ul Słowackiego 13 -  wejście z holu dworca.

Warsztaty i wystawy interaktywne

Pracownia Modelarska - Jarosław Dzierżawski

Pracownia modelarska  prowadzona na Dworcu cieszy się coraz większą popularnością.
Modelarstwo uczy kreatywności, samodyscypliny, wyobraźni przestrzennej, radzenia sobie z trudnościami, historii.
Zapraszamy na wystawę prac i warsztaty modelarskie.

Decoupage i Scrapbooking - Beata Horodyłowska - Jarema

Decoupage i Scrapbooking to wciąż mało popularne techniki tworzenia. Mają jednak swoich zwolenników. Dzięki nim można stworzyć piękne i oryginalne rzeczy oraz nadać drugie życie starym przedmiotom.
Sprawdź swoje zdolności manualne podczas pokazów scrapbookingu.

Filcowanie - Ewa Warasińska

Zobacz wystawę prac wykonanych techniką filcowania na mokro. Jest to jedna z najstarszych technik wykorzystywana przez ludzi do tworzenia przedmiotów codziennego użytku (ubrań, nakryć głowy. okryć). Przeżywa teraz swój renesans. Właściwie każdy może tworzyć. Mogą to być przedmioty proste, zgrzebne lub wyrafinowane połączenia wełny i jedwabiu. Filcowanie to wspaniała terapia zajęciowa rozgrzewająca ręce i serce, ciesząca oczy i dająca satysfakcję tworzenia.

Stanowisko z planszówkami - Szymon Szypczyński

Na rozgrywkę w grę planszową, karcianą, kościaną  zawsze są chęci, gorzej z organizacją czasu. I dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy z planszówkami - tych najmłodszych i tych trochę starszych.

Ceramika - Eliza Lipka

Praca z gliną pozwala zapomnieć o szarej rzeczywistości, stresach i problemach dnia codziennego skutecznie zajmując ręce oraz głowę .... gliniarza. :D
zajęcia  z ceramiki rozwijają nie tyko kreatywność, ale również cierpliwość i wiarę we własne możliwości sprawcze.Odważysz się spróbować?

Porady prawne - Radca Prawny Maja Rybińska

W każdą środę na Dworcu prowadzi kącik darmowych porad prawnych. Nie zabraknie jej też i na UJAWNIJ SIĘ.

Złomofonika czyli instrumenty muzyczne z odzysku - Andrzej Oleszak

Myślicie, że do wykonania własnego instrumentu potrzeba wielu lat praktyki lutniczej, specjalistycznych narzędzi i wielu tygodni wytężonej pracy? Nic bardziej mylnego! Wystarczy kilka strun, deska, drewniane pudełko i trochę dobrych chęci.
Zapraszamy na pokaz gitary pudełkowych - prostych instrumentów wykonanych z drewnianego pudełka, deski lub kija od szczotki oraz kilku strun.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19