fbpx

Narodowe Czytanie 2014

foto: OstrodaOnline.pl
foto: OstrodaOnline.pl
6 września 2014 roku odbędzie się, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.


W ubiegłym roku w całej Polsce czytaliśmy utwory Aleksandra Fredry. Ostródzianie na „Pikniku z Aleksandrem Fredrą” przeczytali w teatrze stolikowym „Śluby Panieńskie”, a wieczorem, podczas spotkania „Fredro dla dorosłych” w Hats”off Wino i Kawa, czytaliśmy utwory tylko dla dorosłych. W tym roku Pan Prezydent zaprasza do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza”: „W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.”

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w „Narodowym Czytaniu” – będzie to kolejny maraton czytelniczy, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną wraz z partnerami - Stowarzyszeniem RzeczJasna oraz ostródzkimi animatorami kultury - m.in. Moniką Kazimierczyk, Mateuszem Szturmą, Heleną Orlińską.
Aby zachęcić do udziału w akcji – czytania i słuchania – możliwie największej liczby osób, maraton czytelniczy organizujemy o godz. 12.00 w parku przy ul. Czarnieckiego (przy pasażu).

Akcja odbędzie się pod patronatem oraz przy wsparciu i udziale Burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza.
W razie niepogody akcja odbędzie się w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.

Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w „Narodowym Czytaniu” do dn. 27 sierpnia pod numerem telefonu: 89 642 29 73 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a osoby potwierdzające swój udział telefoniczne prosimy o podanie danych kontaktowych w celu przekazania fragmentów do przeczytania.

Komentarze  
# ZaproszenieMBP 2014-09-05 13:22
Zapraszamy serdecznie do parku przy pasażu 6 września o godz. 12.00.
Posłuchajcie Państwo "Pana Wołodyjowskiego" w interpretacji Ostródzian, którzy zgłosili się do akcji "Narodowe Czytanie".
Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w warsztatach plastycznych, które prowadzić będą członkowie Stowarzyszenia RzeczJasna i bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Zapraszamy też do udziału w zagadkach z nagrodami - oczywiście zagadkach związanych z "Trylogią" Henryka Sienkiewicza.
Zabierzcie Państwo ze sobą własne egzemplarze „Trylogii” – można będzie w nich postawić pamiątkową pieczęć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19