fbpx

Miasto Młodych - Młode Miasto

konkurs_foto_plast.jpgStowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna w ramach projektu MOJE MIASTO – MIASTO MŁODYCH wraz z Fundacją Orange organizuje konkurs fotograficzny "ReKreacje" oraz konkurs plastyczny "nowa Przestrzeń twórcza".

 
Prace na konkurs plastyczny można przesyłać do 10 marca 2013 roku. Konkursy adresowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 12-18 lat. Prace na konkurs fotograficzny można nadsyłać do 15 marca 2013 roku. Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

"Projekt realizowany będzie w Ostródzie, dla łącznie ok. 72 uczestników (dzieci i młodzież) przeprowadzone zostaną warsztaty twórcze z zakresu fotografii, sztuk plastycznych, muzyki, kuglarstwa i występów ulicznych. Celem projektu jest umożliwienie młodym ostródzianom dokonanie twórczej zmiany przestrzeni miasta zgodnie z ich potrzebami i aspiracjami oraz kreatywnego wyrażenia swoich aspiracji i potrzeb związanych z miejscem, w którym żyją.
Uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni w drodze ogólnodostępnych konkursów. Wszyscy uczestnicy warsztatów przejdą dodatkowy kurs animatorów społeczno – kulturalnych (dostosowany do ich grupy wiekowej) tak, aby w przyszłości stali się oni naturalnymi liderami kultury w swoich środowiskach.
 Warsztaty zostaną zakończone wspólna akcją "przejęcia" przestrzeni miasta przez młodych ludzi i zaprezentowania swojej twórczości (kumulacja akcji nastąpi w "długi" weekend majowy 29.04-05.05). W ramach akcji w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem przystanków autobusowych i ścian budynków utworzona zostanie wystawa fotografii pokazująca miasto oczami młodych ludzi. Najmłodsi uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje pomysły na "Podwórko Marzeń" w ekspozycjach pac umieszczonych w sklepach oraz na ścianach budynków. Przeprowadzona zostanie także wyjątkowa akcja street-art'owa wzdłuż głównych ulic Ostródy. Towarzyszyć temu będą występy uczestników warsztatów kuglarskich i muzycznych."

Więcej informacji o akcji: facebook.com/simrzeczjasna

Komentarze  
# RE: Miasto Młodych - Młode MiastoObywatel 2013-03-12 11:15
Trzymam za WAS kciuki aby, to "WYPALIŁO"
projekt jest "OK"
TYLKO bez POLITYKÓW.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Miasto Starych !eco 2013-03-12 16:59
niech młodzi zaborą staruchom troche przestrzeni....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19