fbpx

LESTER KIDSON BAND

LESTER KIDSON
LESTER KIDSON
Centrum Kultury w Ostródzie – Agencja Upowszechniania Kultury zaprasza na koncert "LESTER KIDSON BAND". KOncert odbędzie się 19 stycznia 2008 o godz. 18.00 w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł w dniu koncertu.
Lester Kidson – kanadyjski gitarzysta blues-rockowy polskiego pochodzenia. Za oceanem zdobywał doświadczenie u boku cenionych muzyków, miedzy innymi Johny’ego Vee, Roberta Scotta czy Robbie Lawsa. Tam tez przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, mówiącą, że w muzyce nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie realizuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimmiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami. Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem (z pewnymi wyjątkami, gdy śpiewa po polsku) jak i utwory Alberta Collinsa, Johna Lee Hookera, Jimmiego Hendrixa, Tommy Castro.
Szerszej publiczności zespół pokazał się podczas pierwszej edycji Warsaw Blues Night w grudniu 2003 i zaskoczył fanów wirtuozerią, energią, stylowością i profesjonalizmem. W roku 2004 zespół miał okazję zaprezentować swą klasę na dwóch najważniejszych festiwalach w kraju. W ramach Olsztyńskich Nocy Bluesowych wystapili 8 lipca obok Hootin the Blues, Bernarda Allisona, a w Katowicach podczas Rawy Blues mieli zaszczyt zagrać na dużej scenie. Lester jako gitarzysta jest członkiem zespołu legendarnego wokalisty z Ohio Billy Harp Hamiltona.

Skład zespołu:
Lester Kidson – guit, vokal
Łukasz Gorczyca – bas
Tomek Dominik – dr

Oficjalny serwis internetowy: www.lesterkidson.com

materiał: Centrum Kultury w Ostródzie
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19