fbpx

Lwie Serce kontra Samson

Andrzej Gmitruk potwierdził oficjalnie przeciwnika Romana „Lwie Serce” Shkarupy. Ukraiński pięściarz zmierzy się w walce wieczoru z zawodnikiem z Kenii. W 12-rundowym pojedynku, w którym stawką jest tytuł Intercontinental WBF w wadze super średniej, rywalem Romana będzie Samson Onyango Ngao. Podczas gali w Ostródzie w ringu pojawią się również reprezentanci kadry Norwegii oraz najlepsi, polscy zawodnicy formuły K1.

Pięściarze Andrzeja Gmitruka mają za sobą wyczerpujące, miesięczne zgrupowanie. Na piątek zaplanowane są ostatnie sparingi kontrolne a potem krótki wypoczynek w domu. – To był ciężki miesiąc, upały mocno dały się nam we znaki podczas treningów, ale myślę, że wszyscy jesteśmy w świetnej formie – mówi Roman Shkarupa. – Koledzy z teamu wracają na weekend do domu, ostatnie dni przed galą to czas na relaks i wyciszenie przed walką.

 Gala w Ostródzie ma dla Romana szczególne znaczenie. Niespełna rok temu po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze poniósł tam porażkę. – To była bolesna lekcja. Nikt nie lubi przegrywać. Teraz będzie inaczej. Jestem naprawdę dobrze przygotowany, ale nie lekceważę przeciwnika. Wiem jak walczą pięściarze z Kenii, widziałem ich w ringu a Samson ma mocny, nokautujący cios, więc zapowiada się naprawdę dobra walka – dodaje Roman. Warto dodać, że rywal Shkarupy ma na swoim koncie 12 zwycięskich pojedynków, z których 9 zakończył przed czasem. – Przegrałem w ubiegłym roku z Belgiem, Michalem Henrotinem. W tym roku pokonałem na punkty jego kolegę z teamu, Mika Algoeta. Teraz czeka mnie walka o tytuł Intercontinental WBF. Chcę zakończyć sezon z kolejnym mistrzowski pasem i wiem, że tym razem jestem do tego naprawdę przygotowany. – mówi Shkarupa.

 Po raz drugi w Ostródzie w ringu zaprezentuje się również Tariel Zandukeli. 23-letni pięściarz z Gruzji zadebiutował w ubiegłym roku na zawodowym ringu właśnie w Ostródzie. Teraz stoczy tam swój piąty pojedynek, a jego przeciwnikiem w zakontraktowanej na 6 rund walce będzie Ukrainiec, Boris Okopov.

 30 sierpnia fani boksu zobaczą w ringu również innego pięściarza, który w listopadzie 2006r. wygrał na punkty z ukraińskim zawodnikiem, Vladimirem Borovskim. Sławomir „Dziki” Ziemlewicz aktualny mistrz świata federacji TWBA w wadze półśredniej tym razem zmierzy się z Kenijczykiem, Stanleyem Ashioya Katibi.

 Na ringu w Ostródzie zaprezentuje się również Mateusz „Master” Masternak. Ten utalentowany, młody polski pięściarz, mimo iż ma na swoim koncie zaledwie 5 zawodowych walk, już dziś postrzegany jest jako następca Tomasza Adamka aktualnego mistrza świata IBO w wadze junior ciężkiej. Rywalem Masternaka będzie Taras Boyko.

             Atmosferę przed walkami podgrzewać będzie występy zespołu tanecznego ARABESKA. Piękne dziewczęta będzie można zobaczyć w ringu również w przerwach między rundami. Gala boksu w Ostródzie już w najbliższy czwartek. Najlepsi pięściarze zawodowej grupy „BOXING EUROPE”, dwie walki w formuje K1 oraz dwa pojedynki reprezentantów kadry Norwegii gwarantują niezapomniane sportowe emocje.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19