fbpx

Delegacja nauczycieli z Osterode am Harz


16 października w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie z delegacją nauczycieli ze szkoły BBS I w Osterode am Harz. Podczas spotkania dyskutowano o strukturze szkolnictwa ponadpodstawowego w Polsce i w Niemczech. Goście stwierdzili, że przemyślenia niemieckich władz oświatowych zmierzają w kierunku podobnym do naszego, przyjętego w reformie oświaty. Nadmienili także, że młodzież niemiecka będzie się uczyć języka polskiego. Zainteresowanie gości budziła również sprawa finansowania polskich szkół. Wizyta niemieckich nauczycieli jest kontynuacją współpracy szkoły z Osterode am Harz z Zespołem Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie, trwającej już trzy lata. Trzyletnia współpraca szkół zaowocowała wzajemną przyjaźnią. Dlatego tez goście chcieliby, aby ostródzka szkoła stała się wzorcową. Oni, w ramach programu Sokrates - Comenius, planują w tym celu zorganizowanie w Ostródzie, wiosną 2002 roku, międzynarodowego spotkania członków programu. Planuje się również bezpośredni kontakt internetowy uczniów obydwu szkół. W kontekście wzorcowego rozwoju ostródzkiej szkoły mówiło się o modernizacji jej bazy. Inwestycja ta zaplanowana została w budżecie powiatu, a pierwszy jej etap rozpocznie się już w grudniu br. Wszystkie te informacje goście przyjęli z dużym zadowoleniem. Robocza wizyta nauczycieli z Osterode am Harz skończyła się w czwartek, 18 października.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19