fbpx

100 rocznica wręczenia nagrody Nobla Emilowi von Behring

27 października 2001 r. w Ławicach k/Iławy odbędą się uroczystości związane z 100 rocznicą wręczenia Nagrody Nobla Emilowi von Behring, wynalazcy szczepionek przeciwko tężcowi i błonnicy. Wśród zaproszonych gości są również członkowie Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego "Sasinia".
Przygotowania do uroczystości trwały od wielu miesięcy. Społeczny komitet obchodów 100 rocznicy wręczenia nagrody nobla Emilowi von Behring zaprosił do Ławic m.in. profesora Achremczyka, Erwina Kruka, pisarza i publicystę oraz władze samorządowe Gminy Iława oraz Powiatu Iławskiego. Zaproszenie otrzymali również członkowie Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego "Sasinia", którzy zrealizowali film o życiu Emila von Behring. W sobotę, 27 października 2001 r. uczestnicy uroczystości będą mogli wysłuchać referatów profesora Achremczyka i Erwina Kruka oraz zobaczą pokaz filmu "Emil von Behring - dobroczyńca ludzkości", zrealizowany przez Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe "Sasinia".
W szkole w Ławicach czynna jest równiez wystawa z Instytutu w Marburgu poświęcona znanemu nobliście.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19