fbpx

Wywiad z zespołem Cotton Cat

Trzeciego sierpnia w ramach ósmej edycji Ostróda Summer Hot Day's na dziedzińcu Zamku Ostródzkiego wystąpił zespół Cotton Cat. Jest to zespół tworzący na nutę irlandzką utwory w przeważającej części balladowe, lekkie i melodyjne. Założycielami tej folkowej kapeli są Aneta i Jakub Michalscy, małżeństwo zamieszkujące na stałe w Warszawie. Skład koncertowy zespołu jest zmienny. Na scenie występuje maksymalnie pięć osób. Tym razem prócz stałego duetu grał dla ostródzkiej publiczności gitarzysta basowy Wojciech Sobol. Zdarza się, że duet Michalskich sam wykonuje na scenie swoje utwory. Po piątkowym koncercie zespół zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Z zespołem rozmawia Ewa Góralska.
G.O.: Po raz który zespół Cotton Cat jest w Ostródzie?
C.C.: Jesteśmy tutaj po raz drugi. Za pierwszym razem koncert był mniej udany, ponieważ pogoda nie dopisała.
G.O.: Jak podoba się Wam nasze miasto, jego klimat, mieszkańcy, no i publiczność?
C.C.: Bardzo podoba nam się jezioro no i oczywiście wasz Zamek. Jego dziedziniec to wymarzone miejsce na koncerty. Ludzie są wspaniali, potrafią dobrze się bawić, reagują o wiele bardziej entuzjastycznie niż publiczność warszawska.
G.O.: Gracie utwory stylizowane na folk irlandzki. Dlaczego wybraliście właśnie taki nurt muzyczny?
C.C.: Utwory z poprzednich płyt mają troszeczkę bardziej rockowe brzmienie. Koncepcja zrobienia czegoś na nutę irlandzką pojawiła się przed rozpoczęciem nagrywania ostatniej płyty. Zawsze jednak tworzyliśmy balladowe piosenki literackie.
G.O.: Jakie macie plany na przyszłość związane z zespołem?
C.C.: Na pewno chcemy nagrać kolejną płytę. Mamy własną firmę fonograficzną i dzięki temu sami możemy wydawać nasze płyty.
G.O.: Czy muzyka folkowa jest Waszym zdaniem popularna, czy tworzycie raczej dla wąskiego grona słuchaczy?
C.C.: Coraz bardziej popularny jest typowy folklor irlandzki. My tworzymy coś własnego inspirowanego tą muzyką.
G.O.: Kto przychodzi na wasze koncerty? Jakiego rodzaju są to ludzie, w jakim przedziale wiekowym?
C.C.: Przychodzą ludzie, którzy od muzyki oczekują czegoś więcej niż tylko bezsensownego podrygiwania. Są to ludzie lubiący połączenie folku i piosenki literackiej. Trudno jest określić przedział wiekowy. Przychodzą całe rodziny.
G.O.: Czy muzyka jest Waszym jedynym źródłem utrzymania? Czy jest to na tyle dochodowe przedsięwzięcie aby utrzymać rodzinę na standardowym poziomie życia?
C.C.: Nie narzekamy. Jest to nasze główne źródło utrzymania. Poza tym żona uczy języka angielskiego w prywatnej szkole językowej.
G.O.: Dziękuję za miłą rozmowę. Życzę dalszych sukcesów, owocnego czerpania inspiracji z tak rozległego, pięknego i dającego nieskończone możliwości tematu, jakim jest bajeczna Irlandia.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19