fbpx

Problemy z czytaniem

Poprawione tabliczki są już na swoim miejscu.
Poprawione tabliczki są już na swoim miejscu.
Błąd w imieniu był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Tabliczki z napisem "Skwer kpt. Krysytyny Chojnowskiej-Liskiewicz", bo o nich mowa, zostały zdjęte 27 marca, zaraz po publikacji zdjęcia na profilu "Do Ostródy". Tego samego dnia pojawiły się poprawione tabliczki.

Według mojej wiedzy tabliczki z błędem wisiały co najmniej od 20 marca. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeczytałam odpowiedź na pytania, które wysłałem w tej sprawie do urzędu.
Poniżej odpowiedzi, których udzielił Mariusz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Ostródzie:
1. Kiedy zostały zawieszone tabliczki z napisem "Skwer kpt. Krysytyny Chojnowskiej-Liskiewicz"?

Tabliczki z literówką zawisły 9 marca 2021.

2. Jaka firma wykonała tabliczki, kiedy zlecono ich wykonacie, kiedy je odebrano i ile kosztowały?

Wykonała je firma SetOne z Miłomłyna, zlecenie złożono 15 października 2020, odebrano 21 października 2020. Koszt wyniósł 320,60 zł netto.

3. Kiedy zostaną powieszone nowe tabliczki?

Nowe tabliczki, jak pewnie już Pan wie, umieszczono w sobotę (27.03.2021) późnym popołudniem. Wykonawca wymienił je własnym nakładem.

Sytuacja z pozoru błaha i zabawna, jednak pozornie. Pokazała, że problemy z czytaniem mogli mieć nie tylko pracownicy firmy wykonującej tabliczki, nie tylko urzędnik/urzędnicy odbierający tabliczki, ale też wielu mieszkańców Ostródy. Tabliczki z błędem wisiały od 9 marca (ponad 2 tygodnie) i nikt najwyraźniej nie zauważył tego błędu.

Wnioski nasuwają się same. Należy wysłać mieszkańców na obowiązkowe badanie wzroku lub zacząć robić tabliczki z większymi literami.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19