fbpx

Acteeum przygotowuje kolejny park handlowy – Ostróda Power Center

Ostróda Power Center
Ostróda Power Center
Sukcesy Acteeum z minionego roku – a więc otwarcie Galerii Chełm oraz rozpoczęcie realizacji Galerii Andrychów w formacie Power Center pokazują, ze pomimo wyzwań związanych z epidemią koronawirusa, rynek pozytywnie przyjmuje nowe, przemyślane projekty w dobrych lokalizacjach. Acteeum konsekwentnie rozwija portfolio na terenie całej Polski przygotowując nowe centrum handlowe – Ostróda Power Center.

Ostróda Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w regionie. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m² GLA, obejmującej ponad 14 tys. m² GLA parku handlowego, wolnostojący sklep branży Dom i Ogród a także usługi dodatkowe w postaci restauracji drive-thru, stacji benzynowej, myjni oraz ok 700 miejsc parkingowych. Centrum handlowe zlokalizowane będzie na działce o powierzchni ponad 8 ha. Teren inwestycji posiada już pozwolenie na budowę, które jest aktualnie dostosowywane do zakresu planowanej inwestycji.

– Niezwykle mocnym atutem planowanego Centrum jest doskonała lokalizacja – kompleks powstanie przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. Lokalizacja obiektu jest także w naturalny sposób doskonale skomunikowana z Ostródą i regionem. Swym bezpośrednim zasięgiem Ostróda Power Center będzie obejmować ponad 120,000 mieszkańców a także niezwykle intensywny ruch tranzytowy tras S7 i S16.

– mówi Tomasz Lipiński, Acquisition Manager, Acteeum Central Europe.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z szybkiego postępu prac przy naszym nowym projekcie w Ostródzie. Mamy także przekonanie, że dzięki doskonałej lokalizacji Power Center, swojej wielkości i różnorodnemu i optymalnie skomponowanemu mixowi najemców oraz szybkiemu procesowi budowlanemu, nasz ostródzki projekt okaże się wielkim sukcesem komercyjnym, spełniającym zarówno oczekiwania najemców oraz, co najważniejsze, mieszkańców Ostródy oraz okolicznych miast. Widzimy bardzo duże zainteresowanie ze strony najemców – jako przykład mogę podać grupę LPP – z którą aktualnie finalizujemy rozmowy na temat lokalizacji ich kilku sklepów w naszym Centrum.

– mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

W ramach 25 000 m² GLA centrum handlowego znajdą się między innymi wolnostojący hipermarket DYI, duży supermarket spożywczy, znane sklepy modowe, popularne sieci dyskontowe oraz lubiana sieć gastronomiczna z lokalem typu drive-thru. Dodatkowo, na terenie parku handlowego znajdzie się przestronny parking na ponad 700 pojazdów także dogodnie zlokalizowana stacja benzynowa oraz myjnia.

Ostróda Power Center otworzy nowe możliwości zakupowe i kompleksowo uzupełni ofertę znajdujących się w mieście i regionie mniejszych obiektów handlowych. Nowe Centrum przyciągnie klientów nie tylko lokalizacją, ale także konceptem, który zapewni iż w jednym miejscu można będzie zrobić zakupy z różnych kategorii. Bezpośredni dostęp z parkingu do każdego sklepu, zapewni łatwe, bezpieczne i komfortowe zakupy w znacznie krótszym czasie niż w ma to miejsce w innych obiektach handlowych.

Wszystkie te atuty, oraz efektywne koszty funkcjonowania parku handlowego stanowią także kluczowe argumenty przemawiające do najemców, z większością których trwają już szczegółowe uzgodnienia umów najmu.

Otwarcie Ostróda Power Center zaplanowano na pierwszą połowę 2022.

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19