fbpx

Ile kosztowały banery? Urząd Miejski w Ostródzie nie wie

Ilustracja do materiału
Ilustracja do materiału
W piątek 2 października opublikowaliśmy na naszym profilu społecznościowym zdjęcia banerów, które zawisły na pomostach nad j. Drwęckim. Informacja umieszczona na nich wskazuje, że zostaną wyremontowane z Rządowego Funduszu Dotacji Lokalnych. Widnieje na nich herb miasta i napis: „Burmistrz Miasta Ostróda”. Zapytaliśmy więc m.in. o cenę i sprawy związane z ich zamówieniem. Zastępca burmistrza odpowiada, że nie mają takich informacji.

Sprawa powieszenia banerów jest niejasna, bowiem 29 września radni podczas sesji nie przychylili się do wniosku burmistrza, by pieniądze przeznaczyć na kompleksowy program zagospodarowania nadbrzeża j. Drwęckiego (2 934 671 zł). Radni mieli wiele krytycznych uwag. Pieniądze ostatecznie zostały przeniesione do rezerwy celowej na realizację zadań inwestycyjnych. Ma to w zamyśle dać czas na konsultacje z mieszkańcami celu, na jaki mają być przeznaczone pieniądze z funduszu rządowego.

Pojawienie się banerów na pomostach było szeroko komentowane. W niedzielę 4 października Urząd Miejski w Ostródzie na swoim profilu społecznościowym zamieścił zdjęcia banerów z informacją o „potencjalnym wykorzystaniu funduszy rządowych jako źródle finansowania tychże modernizacji”. To wywołało kolejną falę komentarzy w sieci.

Postanowiliśmy zapytać u źródła i 4 października na skrzynkę urzędu trafił wniosek o informację publiczną:

Kopia podpisanej umowy, kopia faktury, data zlecenia, data odbioru przedmiotu zamówienia, pełna kopia dokumentacji tego zamówienia, w odniesieniu do zadania polegającego na wykonaniu i rozwieszeniu banerów, które informują o tym, że pomosty zostaną wyremontowane z środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

16 października (po 12 dniach) przyszła odpowiedź. Zastępca burmistrza Agnieszka Majewska -Pawełko, informuje w nim:

W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej znak WIP-2020-031 z dnia 04-10-2020r. (data wpływu 05-10-2020r. L.Dz. 16990/2020) informuję, że Gmina Miejska Ostróda nie posiada żadnych dokumentów umożliwiających udzielenie Panu odpowiedzi na w/w wniosek.
Na podstawie uzyskanych informacji wskazujemy, że z wnioskiem j.w. powinien się Pan zwrócić się do Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie ul. Kościuszki 22.

Wniosek do OCSiR już wysłany. Zobaczymy, jaka teraz będzie odpowiedź.

Zastanawiające jest to, że w Urzędzie Miejskim nie ma żadnego dokumentu związanego z faktem powieszenia banerów sygnowanych przez burmistrza, informujących mieszkańców o sposobie wydatkowania pieniędzy z rządowego funduszu.
Czy możliwe jest, że bez wiedzy i akceptacji urzędu, Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji samowolnie powiesiło te banery?
Mamy nadzieję, że odpowiedź, która przyjdzie z OCSiR rozwieje wszelkie wątpliwości i w sposób wyczerpujący odniesie się do przesłanego wniosku o informację publiczną.

Do sprawy będziemy wracać.

Baner (molo)
Baner (molo)
Baner (pomost sędziowski)
Baner (pomost sędziowski)
Baner (pomost plaża miejska)
Baner (pomost plaża miejska)
Baner (wyciąg nart wodnych)
Baner (wyciąg nart wodnych)

Odpowiedź w sprawie banerów
Odpowiedź w sprawie banerów
Post Urzędu Miejskiego na profilu społecznościowym
Post Urzędu Miejskiego na profilu społecznościowym

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19