fbpx

Widzialna Ręka pomaga

widzialna ręka
widzialna ręka
Zaledwie nieco ponad 24 godziny temu społeczność Ostródy i innych miejscowości z terenu powiatu skrzyknęła się, by szybko i sprawnie pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wszystko w ramach grupy WIDZIALNA RĘKA - POWIAT OSTRÓDZKI, dostępnej na portalu Facebook. Serce rośnie, jak widzi się tak wielu chętnych do pomocy ludzi.

Jednym z pierwszych, większych działań w ramach tej grupy było dostarczenie posiłków dla lekarzy i pielęgniarek z ostródzkiego szpitala. Sprawcą tego miłego gestu był Arkadiusz Kurkul, właściciel restauracji San Biagio.

Aktualnie na grupie są dziesiątki propozycji wsparcia np. pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzenie psa, pomoc w lekcjach czy pomoc w transporcie. Kolejny raz mamy namacalny dowód tego, jak wiele w nas empatii i chęci niesienia pomocy innym. To bardzo budujące, szczególnie w tym trudnym czasie. Kolejne oferty spływają, kolejnym osobom udzielono pomocy. Dostępna jest też mapa, na której znajdziecie oferty pomocy.
google.com/maps

Nie można zapomnieć o inicjatorach i nadzorujących akcję, których wyobraźnia i pomysły na lokalne wspieranie i aktywizowanie ludzi są niewyczerpane. Są nimi: Ewangelickie Stowarzyszenie Syloe i Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna

Pomagając i przyjmując pomoc nie zapominajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by nie narażać siebie i innych.

Wszyscy jesteście niesamowici. Brawo Wy!!!

facebook.com/groups/965261453876170/

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19