fbpx
Logo

Most będzie zamknięty

most kolejowy
most kolejowy
Wracamy do sprawy mostu kolejowego. Otrzymaliśmy dziś odpowiedź z PKP dotyczącą zamknięcia mostu w ciągu dawnej linii kolejowej, który od wielu lat jest jedną z chętniej uczęszczanych dróg przez pieszych, biegaczy i rowerzystów. Nie jest to niestety dobra informacja.

Dodatkowo przekazana odpowiedź rodzi podejrzenia o to, że wójt doskonale sprawę znał i wprowadził nas w błąd. Przypomnijmy zatem fragment naszego materiału: Wójt Bogusław Fijas powiedział nam, że żadne pismo do gminy nie dotarło i bulwersuje go fakt odcięcia wieloosobowej rodziny od bezpośredniego dojazdu do miasta. Dodatkowo wójta dziwi brak jakiejkolwiek informacji, choć zamknięcie mostu odbyło się na terenie Gminy Ostródy.

Wysłaliśmy już do Gminy Ostróda wniosek o udostępnienie pełnej treści korespondencji z PKP.

W odpowiedzi na nasze pytania rzecznik PKP na region warmińsko-mazurski Michał Stilger przesłał nam następujące wyjaśnienie.

Na początku lipca 2019 roku gmina Ostróda powiadomiła nas o złym stanie technicznym byłego mostu kolejowego, który znajduje się na nieczynnej linii kolejowej nr 257 Ostróda – Morąg. Tory linii kolejowej zostały rozebrane, a sam most jest obecnie elementem drogi łączącej ulicę Juliusza Słowackiego w miejscowości Czarny Róg z zabudowaniami mieszkalnymi leżącymi po drugiej stronie jeziora. Droga prowadząca do zabudowań zlokalizowana jest na dwóch działkach pozostających w zarządzie PKP S.A. i służy w praktyce mieszkańcom jednego budynku jako droga dojazdowa do ich posesji, a w okresie letnim z drogi tej korzystają również turyści. Do wspomnianego budynku jest również możliwość dojazdu inną, dłuższą drogą.

Obecnie w związku z uruchomieniem programu Kolej Plus, zakładającego uzupełnienie lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej oraz trwającymi nad nim pracami, PKP S.A. nie prowadzi postępowań w sprawach dotyczących zbywania gruntów po liniach kolejowych. Dotyczy to również wspomnianej linii kolejowej.

Mając na uwadze stan techniczny mostu, podjęta została decyzja o zamknięciu dla ruchu kołowego i pieszego drogi prowadzącej przez most. W sierpniu 2019 roku Urząd Gminy Ostróda został pisemnie powiadomiony o tym fakcie.

OstrodaOnline.pl 2001 - 2020