fbpx

Utrata zaufania do prezesa PWiK

ilustracja
ilustracja
W czwartek 31 października podczas posiedzenia rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. stanął wniosek burmistrza o odwołanie prezesa spółki. Prezes na razie pozostanie na swoim stanowisku.

Przypomnijmy, że podczas sesji 29 października radny Jarosław Borzuchowski mówił o krążącej wśród mieszkańców informacji, jakoby brak zgody prezesa na przejęcie zarządzania basenem będzie równoznaczny z jego odwołaniem.

Dziś burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak potwierdził, że złożył wniosek o odwołanie prezesa miejskich wodociągów. "Brak zaufania do zarządzania spółką" – padło w odpowiedzi na pytanie o przyczyny tego wniosku. Nie przegłosowano wniosku po myśli burmistrza, tym samym nic się nie zmienia w spółce. Można się jednak spodziewać, że nie jest to koniec prób odwołania prezesa. Sprawa może mieć związek z brakiem akceptacji przez prezesa planów przejęcia obsługi basenu. Oczekuje tego burmistrz Ostródy. Do dziś nie została podpisana żadna umowa ze spółką w zakresie prowadzenia basenu.

W trakcie dzisiejszej rozmowy burmistrz mówił również, że niepokoi go zbyt wysoka cena wody. "Sprawdzamy, dlaczego tak się dzieje, że nasi mieszkańcy płacą więcej niż powinni płacić".

Prezes PWiK Sławomir Andrysiak podczas sesji wskazywał, że przejęcie basenu przez spółkę będzie skutkowało określonymi konsekwencjami. W ocenie prezesa prowadzenie basenu będzie przedsięwzięciem deficytowym. Bez wypracowanego schematu finansowania tego przedsięwzięcia spółka nie może sobie na to pozwolić, by podstawowa działalność ucierpiała przez prowadzenie basenu. Tym bardziej, że spółka ma w planach duże inwestycje i spore wydatki z tym związane.

 

Komentarze  
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKPiotr 2019-11-04 19:06
Niby jakie inwestycje ponad 20 lat pierdzenia w stołek za potężną kasę i nagle jak go odwołują to sobie Prezes przypomina że trzeba inwestować.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKPaweł 2019-11-04 20:31
Piotr, jak się nie ma pojęcia o czym się mówi to lepiej nie mówić nic.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKMax 2019-11-05 20:59
Przecież PWiK inwestuje praktycznie cały czas, obecny prezes wybił się właśnie na udanych inwestycjach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Utrata zaufania do prezesa PWiKJurek 2019-11-24 11:42
Piotr jak nie masz pojęcia , nie zabieraj głosu. Ja 15 lat pracowałem w PWiK . Andrysiak postawił tą firmę na nogi. Najlepszy dowód 70 % załogi przyszło na sesję bronić prezesa.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKOstrodziani 2019-11-05 13:10
Dlaczego prezes wodociągów tak się broni przed basenem. Czyżby faktycznie cena wody była zawyżona? Jeśli już popłuczyny po ZZ wszczynają larum świadczy to o tym że coś jest na rzeczy. Kolejny kij wsadzony w mrowisko. Dziwne też jest ze zostaje zwołania rada miasta. Czego boją się nasi radni? Czy jest to tylko dalsza część hejtu na Michalaka czy nie chęć do poznania prawdy przez mieszkańców. Nie przepadam za Michalakiem ale jedno muszę mu przyznać ma jaja żeby zrobić audyt i wziąć się zaza prezesów spółek miejskich. Tym razem kibicuję Michalakowi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKWodnik szuwarek 2019-11-05 13:47
Nie broni się tylko oczekuje od burmistrza wprowadzenia mechanizmu finansowania straty z tylulu prowadzenia basenu, co jest logiczne
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKMax 2019-11-05 21:03
Przecież od regulowania cen wody powstały Wody Polskie więc jak cena wody może być zawyżona skoro reguluje ją podmiot zewnętrzny? A basen to koń trojański i spółka, która go przejmie się pogrąży. Jak Michalak ma jaja to niech UM zarządza basenem bez problemu będzie można ocenić jego rentowność a i ile problemów mniej.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKOstrodziani 2019-11-05 14:36
Tylko czy faktycznie basen będzie stratny, możliwe że będzie wychodzić na zero kwestia dobrego zarządzania i to według mnie nie jest wytłumaczenie że strony prezesa wodociągów. Nurtuje mnie jedno. Wodociągi zarabiają ale na czym. Bo logiczne jest że ta spółka powinna być na zero. Dziwne jest to wszystko i mam nadzieję że niedługo poznamy prawdę.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKWodnik szuwarek 2019-11-05 16:18
spółka powinna wychodzić na zero? poważnie? spółka ma przynosić dochody i za nie inwestować w podstawowa działalność a nie finansować straty innej działalności
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKWodnik szuwarek 2019-11-05 16:22
Dodajac, z tego co się orientuję to przez nie wztrania się przed przejęciem basenu, oczekuję jedynie deklaracji władzy, że ta wspomoże w przypadku ewentualnych strat, jasno to wynika z treść artykułu
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKMiki 2019-11-05 21:16
Ależ oczywiście, że spółka jest na "zero", bo cały zysk wypłaca jako nagrody swoim pracownikom... stąd też protesty pracowników przeciwko przejęciu basenu i zmianie prezesa - nie ma zysku ergo nie ma premii.
Jak głosi stara mądrość ludowa - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKWodnik szuwarek 2019-11-05 22:23
Zysk z podstawowej działalności można przeznaczyć wyłącznie na wypłatę dywidendy włascicielowi bądź na kapitał zapasowy z późniejszym przeznaczeniem na inwestycje, więc farmazony o premiach dla pracowników schowaj głęboko do plecaka szkolnego
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Utrata zaufania do prezesa PWiKMiki 2019-11-05 22:38
Co ja Ci tam będę tłumaczyć... do plecaka szkolnego to schowaj sobie tą podstawową wiedzę, sprytnie ukrytą za mądrymi słowami. "Zysk" czy "już zaraz nie-zysk" - co za różnica... księgowo można sporo - jak wypłaci się premie przed końcem roku księgowego to przecież "zysku" nie ma ;)
Grunt, że kasa płynie....
Nadal chodzi wyłącznie o $$$
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Musi odejśćZbyszek M. 2019-11-05 21:53
A ja utraciłem zaufanie do burmistrza. Poza tym mam pytanie. Czy coś już wiadomo, czy miejska spółka MPEC przekazywała środki finansowe na rzecz SMS? Jakieś umowy sponsorskie czy coś w tym stylu?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Musi odejśćZbyszek M 2019-11-05 22:27
Ja wiem, ale nie powiem
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Musi odejśćOstrodziani 2019-11-06 08:29
Tak a ja jestem ciekawy ile kasy dostały inne kluby. A to jest zwykła nagonka na Michalaka oraz uderzanie w dzieciaki uczące się w SMS. Żeby była sprawiedliwość niech prezesi spółek miejskich udostępnia gdzie i ile kasy szło za poprzednich włodarzy. BTW post nie związany z tematem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# dlaczego PWiKGrześ 2019-11-06 14:01
Dlaczego wodociągi mają zarządzać basenem, przecież to obiekt rekreacyjno-sportowy, chyba najbardziej kompetentne byłby OCSiR z racji swojej statutowej działalności.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Cofniecie w czasieOstrodzianin 2019-11-12 05:52
Niech radni przesledza historie i cofna sie do roku 1993 sprawa wodociagow i prywatyzacji to im wiele wyjasni historia lubi sie powtarzac szczegolnie ci mlodszego pokolenia bo ci strzy wtedy terz mieli decydujacy glos i nic nie zrobili i teraz bedzie tak samo brawa dla pani Agnieszki za odwage
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19