fbpx

Co dalej ze szkołą przy ul. Rycerskiej?

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II
Docierają do nas informacje ze strony zaniepokojonych rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3, dotyczące możliwego przeniesienia najmłodszych klas z budynku przy ul. Rycerskiej do budynku przy ul. Piłsudskiego. Wszystko przez projekt utworzenia nowego żłobka. Niestety od 4 lipca urząd nie odpowiedział na te i inne pytania.

Temat był dziś poruszony podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ostródzie. Dzieci mogą być przeniesione wraz z rozpoczęciem nowego semestru (luty 2020 roku). Ma to związek z granicznym terminem na realizację projektu utworzenie nowego żłobka. Budynek szkoły przy ul. Piłsudskiego był przez lata przystosowywany do starszych dzieci. Konieczny zatem może być jego kolejny remont i przystosowanie do najmłodszych dzieci. To kolejne koszty i czas. Jaki będzie finał tej sprawy być może dowiemy się z odpowiedzi na pytania, które wysłaliśmy do urzędu.
Pierwotnie planowano lokalizację żłobka w budynku Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (ul. Kościuszki 14). Ten plan nie zostanie jednak zrealizowany, bowiem budynek nie spełnia odpowiednich wymogów. Wygląda więc na to, że urzędnicy wybrali lokalizację przy ul. Rycerskiej, jako jedyną, która te wymogi może spełnić. Tyle, że w tej lokalizacji jest hala sportowa, która w żłobku nie jest potrzebna i nie będzie wykorzystywana. Co stanie się z halą? Będzie stała pusta, czy zostanie wynajęta dla jednego podmiotu?
Taka sytuacja ma już miejsce w budynku Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (ul. Kościuszki 14), gdzie wynajęto halę szkolną dla jednego z klubów sportowych. Dziwna to sytuacja, kiedy szkoła jest poniekąd gościem u siebie i korzysta z hali na warunkach proponowanych przez klub sportowy. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
Być może nieco wyjaśnień na powyższe tematy pojawi się podczas sesji zaplanowanej na 18 września. Sesja rozpocznie się o godz. 11:30.

Komentarze  
# ESEMES ?Tomek 2019-09-12 12:37
może jeszcze powiecie że ten klub to SMS Ostróda ?

coś czuje że 2 kadencja nie wskoczy ;)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Co dalej ze szkołą przy ul. Rycerskiej?Gość 2019-09-12 13:19
Myślę że za takie insynuacje powinni Pana podać do sądu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Co dalej ze szkołą przy ul. Rycerskiej?lolo 2021-01-18 05:12
taa...bo prawda w sadzie zawsze wygrywa i spawiedliwosc triumfuje !
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19