Co dalej ze szkołą przy ul. Rycerskiej?

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła IIDocierają do nas informacje ze strony zaniepokojonych rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3, dotyczące możliwego przeniesienia najmłodszych klas z budynku przy ul. Rycerskiej do budynku przy ul. Piłsudskiego. Wszystko przez projekt utworzenia nowego żłobka. Niestety od 4 lipca urząd nie odpowiedział na te i inne pytania.

Temat był dziś poruszony podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ostródzie. Dzieci mogą być przeniesione wraz z rozpoczęciem nowego semestru (luty 2020 roku). Ma to związek z granicznym terminem na realizację projektu utworzenie nowego żłobka. Budynek szkoły przy ul. Piłsudskiego był przez lata przystosowywany do starszych dzieci. Konieczny zatem może być jego kolejny remont i przystosowanie do najmłodszych dzieci. To kolejne koszty i czas. Jaki będzie finał tej sprawy być może dowiemy się z odpowiedzi na pytania, które wysłaliśmy do urzędu.
Pierwotnie planowano lokalizację żłobka w budynku Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (ul. Kościuszki 14). Ten plan nie zostanie jednak zrealizowany, bowiem budynek nie spełnia odpowiednich wymogów. Wygląda więc na to, że urzędnicy wybrali lokalizację przy ul. Rycerskiej, jako jedyną, która te wymogi może spełnić. Tyle, że w tej lokalizacji jest hala sportowa, która w żłobku nie jest potrzebna i nie będzie wykorzystywana. Co stanie się z halą? Będzie stała pusta, czy zostanie wynajęta dla jednego podmiotu?
Taka sytuacja ma już miejsce w budynku Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (ul. Kościuszki 14), gdzie wynajęto halę szkolną dla jednego z klubów sportowych. Dziwna to sytuacja, kiedy szkoła jest poniekąd gościem u siebie i korzysta z hali na warunkach proponowanych przez klub sportowy. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
Być może nieco wyjaśnień na powyższe tematy pojawi się podczas sesji zaplanowanej na 18 września. Sesja rozpocznie się o godz. 11:30.