fbpx

Co dalej z basenem

ilustracja
ilustracja
W środę 6 marca odbyło się zebranie Rady Osiedla Centrum. W trakcie spotkania mieszkańcy usłyszeli m.in. nowe informacje na temat basenu. Sprawa poprzedniego wykonawcy nadal nie jest zakończona. W zależności od rozwoju sytuacji w bardzo optymistycznym wariancie uruchomienie basenu nastąpi w wakacje. W pesymistycznym wariancie może to być jesień tego roku. Prace na pewno zakończą się w tym roku.

 

Naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Ostródzie Wojciech Spittal mówił, że pod koniec realizacji umowy wykonawca nie chciał wykonywać prac. Przyszła co prawda refleksja i firma wyraziła wolę dokończenia prac, jednak zaległości i niedotrzymanie terminu doprowadziły do odstąpienia umowy.

Urząd obowiązuje prawo zamówień publicznych. Sytuacja na rynku nie jest korzystana. Trudno wyrokować, jak i kiedy zakończą się postępowania. Jakość wykonania części prac na basenie jest tak zła, że będzie to wymagało ich rozebrania i wykonania od nowa. Mowa tu m.in. o płytkach, spoinowaniu, malowaniu. Jak usłyszeliśmy –„Sposób wykonania był niespotykany”. Przykre jest też to, że największą szkodę w wykonaniu basenu ma na koncie jeden z ostródzkich podwykonawców. Oczywiście winę za to finalnie ponosi generalny wykonawca.

Co do kwestii funkcjonowania nie usłyszeliśmy żadnych konkretów. Jedno jest pewne, musi być wyłoniony zewnętrzny operator. Miasto musi zagwarantować 4 etaty dla ratowników. Gdy nie uda się wyłonić w postępowaniu żadnej zewnętrznej firmy, wtedy będzie rozważana opcja z przekazaniem zadania dla miejskiej spółki lub Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Nie usłyszeliśmy żadnej deklaracji dotyczącej cen na basenie.

Komentarze  
# 4 etaty dla ratownikówKarol 2019-03-07 18:42
tylko rasowy biznesmen może coś takiego wymyślić
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# SzkodaMarcin 2019-03-20 14:54
Przyjeżdzamy do Ostródy od kilku lat, bardzo polubiliśmy to piękne i spokojne miasto. Basen był fantastyczną atrakcją dla naszych dzieciaków - zwłaszcza dla tych najmłodszych. Dzięki niemu przyjeżdzaliśmy nie tylko latem czy jesienią, ale także zimą. Raz na tydzień, czasami na weekendy. I bardzo liczymy na jak najszybsze otwarcie tego obiektu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# BasenWacek 2019-03-22 10:03
No niestety trzeba jeździć do Morąga. Tam jest bardzo piękny basen kąpielowy i dużo różnych wyposażeń.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19