fbpx
Logo

Tajne zmiany w radach nadzorczych?

Urząd Miejski w Ostródzie
Urząd Miejski w Ostródzie
Jak bardzo zapowiedzi przejrzystego urzędu rozmijają się z rzeczywistością, widać choćby po nominacjach do rad nadzorczych miejskich spółek. Urząd poinformował o dokonaniu zmian, nie podając żadnych szczegółów. To niepokojący sygnał.

 

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostródzie 22 listopada 2018 roku pojawiło się ogłoszenie:

Burmistrz Miasta Ostróda zaprasza kandydatów do składania ofert w naborze otwartym na członka Rady Nadzorczej spółki komunalnej, zwaną dalej „Spółką”.

Aktualny status tego ogłoszenia to: Weryfikacja kandydatów.

25 stycznia 2019 roku na profilu społecznościowym urzędu pojawił się wpis:

W mijającym tygodniu Burmistrz dokonał zmian w Radach Nadzorczych Spółek Miejskich.

Tym razem nie zaproszono mediów, nie było konferencji prasowej, urząd nie przesłał w tej sprawie żadnego komunikatu. Czy to oznacza, że sprawa jest mało istotna dla burmistrza?
Nie wiemy oficjalnie o jakie spółki chodzi, nie znamy nazwisk nowych członków, nie znamy dokładnej daty powołania nowych członków. Nie wiemy też, czy dokonano usunięcia któregoś z dotychczasowych członków rad nadzorczych.
Nadal nie ma oficjalnego komunikatu o naborze na prezesa MABK Sp. z o.o. Dziwi nas fakt, że najpierw dowiadujemy się o ważnych sprawach z mediów społecznościowych, a nie z Biuletynu Informacji Publicznej, który powinien być pierwszym, kompletnym i najbardziej aktualnym źródłem informacji na temat pracy urzędu. Dotyczy to również spółek miejskich i jednostek podległych urzędowi.
Czy brak oficjalnego komunikatu oznacza, że to tajne informacje, czy może raczej wstydliwe dla burmistrza i jego zastępcy?

Wysłaliśmy zapytanie do urzędu i czekamy na odpowiedź.

OstrodaOnline.pl 2001 - 2021