fbpx

Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5

foto: SP5
foto: SP5
6 listopada o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Osiedlu Plebiscytowym odbył się koncert „Wolna i Niepodległa”. Pieśni z czasów insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego i styczniowego, pieśni legionowe oraz patriotyczne w wykonaniu oktetu „Bel Canto” stanowiły wzruszającą i efektowną oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Dodatkowym atutem koncertu była możliwość wspólnego śpiewania pieśni, podparta korzystaniem ze specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewników.

Jako pierwszy został odśpiewany w całości nasz narodowy hymn, a całość zakończyła Rota. Dopełnieniem tego wzruszającego widowiska była prezentacja twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego kompozytora, pianisty - wirtuoza, ale i męża stanu, polityka, premiera rządu niepodległej Rzeczypospolitej. Dodatkowo koncert uświetnił montaż słowno-muzyczny pt. „Kto Ty jesteś?”, przygotowany przez przedszkolaków i uczniów Zespołu. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji „Ku Niepodległej”, oraz zostali obdarowani biało-czerwonymi kotylionami i okolicznościową gazetką „Ploteczki Piąteczki”, wydaną na tę okazję. Dla najmłodszych nie lada atrakcją było malowanie twarzy barwami narodowymi, ale dla wszystkich ogromną niespodzianką byli uczniowie przebrani w wypożyczone stroje z epoki, której poświęcone było wydarzenie: strój marszałka Piłsudskiego, stroje legionowe, stroje hallerowskie, stroje sanitariuszek. Po części artystycznej uczestnicy wieczoru zostali zaproszeni na poczęstunek. Całość tego wyjątkowego przedsięwzięcia została udokumentowana przez fotoreportera, telewizję społeczną oraz lokalne radio.

 Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.  Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.
 Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.  Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.
 Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.  Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.
 Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.  Wieczór "Wolna i Niepodległa" w SP5.

 

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19