fbpx

Mieszkańcy zmieniają swoje najbliższe otoczenie

wizualizacja
wizualizacja
W ramach programu Partnerskiej Inicjatywy Miast dojdzie do ciekawej metamorfozy. Miasto wspólnie z partnerami i przede wszystkim mieszkańcami urzeczywistnia pomysł rewitalizacji podwórek. Pierwsze spotkania w tej sprawie z podmiotami zainteresowanymi uczestnictwem w projekcie odbyły się na początku 2018 roku. Przez kilka miesięcy szukano pomysłu i dopracowywano szczegóły. Ostatecznie wybrano projekty rewitalizacji podwórek.

Poniżej koncepcje zagospodarowania podwórka przy ul. Reymonta. Od kilku dni trwają intensywne prace, w których uczestniczą również mieszkańcy.
Cenna inicjatywa, która miejmy nadzieję rozpocznie zmiany nie tylko warstwie wizualnej, ale przede wszystkim zmiany w nastawieniu do wspólnej przestrzeni, dbania o otoczenie i nawiązywania pozytywnych relacji międzyludzkich.

Partnerska Inicjatywa Miast dodatkowe materiały na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

zdjęcia i wizualizacje: UM Ostróda

 Rewitalizacja podwórka  Rewitalizacja podwórka
 Rewitalizacja podwórka  Rewitalizacja podwórka
 Rewitalizacja podwórka  Rewitalizacja podwórka
 Rewitalizacja podwórka  Rewitalizacja podwórka
 Rewitalizacja podwórka  Rewitalizacja podwórka
 Rewitalizacja podwórka  

 

 

Komentarze  
# Ciekawa sprawaRafael 2018-10-09 16:10
Ale przyjrzyjmy się z bliska: Sprawą "zajmuje się" Zespół Rozwoju Lokalnego. Na cel przeznaczone zostały materiały o wartości 30 tysięcy złotych(wg danych przekazanych mieszkańcom). Na miejscu pracują mieszkańcy - bez przeszkolenia BHP, bez badań, a jak widać nawet na zdjęciach w pracach uczestniczą również osoby starsze, dla których takie prace mogą nie być wskazane. Dlaczego? Ponieważ wspomniany ZRL zagroził mieszkańcom, że jak się nie zorganizują, środki zostaną przekazane na inne podwórka. Do tego jeszcze ciekawym jest, że wszystko zostały rozkopane, odsłaniając elementy okablowania, rury. Na miejscu biegają dzieciaki. Nic nie jest zabezpieczone. A kierownika de facto budowy nie ma. Sprawa z pewnością do zbadania. Być może zainteresuje się nią ktoś z przeciwników Burmistrza, któremu bezpośrednio podlega ZRL?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19