fbpx

Rzeczjasna nagrodzona

foto: Sektor 3 0
foto: Sektor 3 0
29 maja 2018 roku podczas Festiwalu Sektor 3.0 Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna odebrało prestiżową nagrodę za swoją działalność. Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Co roku podczas Festiwalu przyznawana jest Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. "Sektor 3.0" - wyróżnienie dla organizacji pozarządowej posiadającej szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, edukacyjnych dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze, lub która jest przykładem innowacyjnego zastosowania ICT w bieżących działaniach.

Laureatami tej nagrody dotychczas były przeważnie duże i uznane organizacje jak np. Fundacja Itaka, czy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Po raz pierwszy w historii nagrody Kapituła, składająca się z ekspertów z dziedziny zastosowania nowych technologii, nagrodziła lokalną organizację.

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna nagrodę otrzymało: "Za wykorzystanie nowych technologii w codziennych działaniach stowarzyszenia. Stworzenie internetowej telewizji nastawionej na nagłaśnianie ważnych problemów społecznych i lokalnych. Wyprodukowanie ponad 200 materiałów udostępnianych na zasadach creative-commons. Podejmowanie działań factcheckingowych, a także tworzenie przestrzeni dla każdego, kto chce rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i dziennikarskie".

Nagroda w wysokości 40 000 PLN przeznaczona zostanie na działania statutowe organizacji.

"To dla nas bardzo duże wyróżnienie, zwłaszcza, że w Kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele takich technologicznych gigantów jak np. Intel. Ta nagroda pokazuje, że to co robimy jest wyjątkowe i dostrzegane daleko poza Ostródą. Że ciężka praca całego zespołu została doceniona. I, że innowacje społeczne nie muszą powstawać w dużych miastach, że w Ostródzie też jesteśmy kreatywni, a inne organizacje mogą się od nas uczyć jak korzystać z technologii w słusznej sprawie." - mówi Kinga Wiśniewska (Rzeczjasna).

https://www.facebook.com/sektor3.0/

 

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19