fbpx

Znamy triumfatorów XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku"

Finały
Finały
Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz do lat 12. Wśród chłopców końcowy triumf odniosły ekipy AMO Rzeszów z woj. podkarpackiego (kategoria U-10) oraz SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego (kategoria U-12). W rozgrywkach dziewczynek najlepsze okazały się: UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego (kategoria U-10) oraz UKS SMS Łódź z woj. mazowieckiego (kategoria U-12). Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

Finały
Finały
Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

– Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

– Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

W pierwszym z rozegranych finałów, w kategorii U-10 dziewczynek, mieliśmy powtórkę z zeszłego roku. Naprzeciwko siebie znów stanęły zespoły KKS Katowice i Beniaminka Krosno. Przed rokiem po rzutach karnych zwyciężyły dziewczynki ze Śląska. Tym razem było odwrotnie. – Zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz, mieliśmy sporo sytuacji i myślę, że powinniśmy rozstrzygnąć losy spotkania w czasie podstawowych 20 minut. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu – we wtorek wieczorem mieliśmy analizę naszej wcześniejszej potyczki z KKS-em (oba zespoły spotkały się już w fazie grupowej – wówczas padł wynik 2:1 dla Katowiczanek – przyp. red.), a dodatkowo na treningach ćwiczyliśmy wykonywanie rzutów karnych. Dziewczyny perfekcyjnie wykonały „jedenastki” i wreszcie po dwóch drugich miejscach przywozimy do Krosna złote medale – cieszył się Marcin Maculski, opiekun Beniaminka.

Mecz w kategorii U-10 chłopców zaczął się od bardzo mocnego uderzenia Akademii Piłkarskiej Reissa z Poznania, którzy już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Z biegiem czasu jednak to Akademia Młodych Orłów z Rzeszowa przejęła kontrolę nad spotkaniem i zwyciężyła 2:1. – To był dla nas fantastyczny turniej. Zaczęliśmy od remisu w fazie grupowej, potem kroczyliśmy już od zwycięstwa do zwycięstwa i dzisiaj także udowodniliśmy, że byliśmy najlepsi. Naszym celem jest to, aby co roku regularnie pojawiać się w Warszawie w obu kategoriach wiekowych – mówił po wygranej trener rzeszowian, Maciej Marczydło.

Po decydujących starciach dzieci do lat 10 nadszedł czas na zmagania w kategorii U-12. W rywalizacji dziewczynek zwycięstwo odniosła drużyna UKS SMS Łódź, która pokonała ekipę Tęczy Bydgoszcz 4:0. – Jestem tutaj już drugi raz, chociaż po raz pierwszy w roli pierwszego trenera – powiedział nam trener zwycięskiego zespołu, Sebastian Papis. – Mimo, że wynik pozornie wskazuje łatwą przeprawę w finale, chylimy czoła przed Tęczą, bo zaczęły bardzo dobrze, a nasze mecze zwykle kończą się stykowymi wynikami. Dziewczyny były dzisiaj bardzo przejęte i wyciszone, ale zwycięstwo i możliwość spotkania z prezesem Bońkiem czy Adamem Nawałką, przyniosła im ogromną radość – podkreślił.

W ostatnim meczu XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pierwsze miejsce w kategorii U-12 chłopców wywalczyli zawodnicy SP 7 Koszalin, którzy pokonali w Wielkim Finale ekipę Jedynki Krasnystaw 3:1. – To był na pewno dla nas najtrudniejszy mecz w trakcie finałów w Warszawie. Przegrywaliśmy, ale udało nam się podnieść – zauważa trener Piotr Stołowski, któremu udzielały się emocje związane z meczem na PGE Narodowym. – Po spotkaniu dowiedziałem się, że Mateusz Borek bardzo chwalił Mikołaja Tudruja z mojej drużyny, ale w ferworze związanym z finałem praktycznie nie słyszałem jego komentarza – wspomina.

Klasyfikacja generalna

Miejsce 

Chłopcy U-10

Dziewczęta U-10

Chłopcy U-12

Dziewczęta U-12

I

PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 7 Koszalin)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

II

WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)

ŚLĄSKIE (KKS Katowice)

LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

III

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (AMO Olsztyn)

MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa)

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 15 Bydgoszcz)

ŚLĄSKIE (Sprint Katowice)

IV

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 44 Bydgoszcz)

OPOLSKIE (UKS Unia Opole)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 1 Ostróda)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)

V

DOLNOŚLĄSKIE (UKS Gryf Świdnica)

MAŁOPOLSKIE (Piast Skawina)

ŚLĄSKIE (SP 7 Częstochowa)

PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

VI

ŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO Kielce)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)

LUBELSKIE (ZS Bystrzejowice Pierwsze)

VII

ŚLĄSKIE (Akademia 2012 Jaworzno)

PODLASKIE (Łomżyczka Łomża)

WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)

OPOLSKIE (UKS Unia Opole)

VIII

LUBUSKIE (SP 1 Rzepin)

LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)

OPOLSKIE (PSP 7 Strzelce Opolskie)

DOLNOŚLĄSKIE (SP Bierutów)

IX

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS 71 Volley Szczecin)

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)

MAŁOPOLSKIE (UKS Trójka Staszkówka Jelna)

X

MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa)

LUBELSKIE (UKS Legion Gródek Szlachecki)

PODLASKIE (SP 11 Suwałki)

PODLASKIE (SP Piątnica)

XI

MAŁOPOLSKIE (MUKS Dunajec Nowy Sącz)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

XII

POMORSKIE (UKS Sparta Sycewice)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce)

WIELKOPOLSKIE (UKS Akademia Talentów Krotoszyn)

XIII

ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (UKS Kunów)

LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Samborowo)

XIV

LUBELSKIE (Niedźwiadek Chełm)

DOLNOŚLĄSKIE (Turbo Bobasy)

POMORSKIE (U-2 Bytów)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (Orlik Klimontów)

XV

OPOLSKIE (UKS Hattrick Głuchołazy)

WIELKOPOLSKIE (SP Książ Wielkopolski)

MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)

LUBUSKIE (MUKS Kostrzyn)

XVI

PODLASKIE (AMO Łomża)

POMORSKIE (Feniks Kramarzyny)

MAZOWIECKIE (UKS Irzyk Warszawa)

POMORSKIE (Dziewczyny z Kalisza)


Nagrody indywidualne

Kategoria

Chłopcy U-10

Dziewczynki U-10

Najlepszy bramkarz

Wojciech Kaczmarek (UKS AP Reissa)

Urszula Kopacz (KKS Katowice)

Najlepszy zawodnik

Jakub Koszuliński (AMO Rzeszów)

Kinga Klimczak (Beniaminek Krosno)

Król strzelców

Karol Delikat (AMO Rzeszów) – 7 bramek

Julia Gałuszka (Beniaminek Krosno) – 14 bramek

Kategoria

Chłopcy U-12

Dziewczynki U-12

Najlepszy bramkarz

Mateusz Jaskuła (SP 7 Częstochowa)

Julianna Kutkowska (UKS SMS Łódź)

Najlepszy zawodnik

Mikołaj Kędziera (UKS Jedynka Krasnystaw)

Wiktoria Malczewska (UKS SMS Łódź)

Król strzelców

Mikołaj Tudruj (SP 7 Koszalin) – 7 bramek

Wiktoria Frydrych (Beniaminek Krosno) – 8 bramek

Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji – 12 czerwca, z Litwą – oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny: Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport oraz Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Pomorska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19