fbpx

Kolejny przetarg związany z basenem na finiszu

Ilustracja
Ilustracja
W piątek 2 marca zostały otwarte oferty na drugą część robót, czyli roboty zewnętrzne. Została złożona jedna oferta na kwotę 1 219 205,88zł. Czas realizacji 180 dni od podpisania umowy. Zważywszy na charakter prac, jest dość zaskakującym, że wpłynęła tyko jedna oferta.

Informacja o otwarciu ofert zawiera jeden dziwny zapis. Wynika z niego, że urząd zamierza przeznaczyć na ten cel zaledwie 80 000zł. Przypomnijmy, że w pierwszym postępowaniu, w którym nie wpłynęła żadna oferta na tę cześć praca, urząd podał, że zamierzał przeznaczyć na ten cel 500 000zł. Skąd taka różnica? Zapewne z błędu pisarskiego. Bliższe prawdy wydaje się 800 000zł. Tak, czy inaczej złożono ofertę znacznie wyższą, niż planował urząd. Jeśli ta oferta zostanie przyjęta, urząd przeznaczy na to zadanie o 719 205,88zł (143%) więcej niż pierwotnie planował.
Jeśli przyjąć, że drugi przetarg zakończy się wyborem jedynej złożonej oferty, oznaczać to będzie, że samorząd wyda na remont basenu o ponad 1 200 000żł więcej niż pierwotnie planował.

Czy ostatecznie 12 letni obiekt do kapitalnego remontu będzie kosztować ostródzkich podatników blisko 12 milionów? Czy to jeszcze uzasadniona potrzeba, czy już zwykła rozrzutność?

 

Komentarze  
# Syn sbekaNiezłe jaja 2018-03-04 20:38
Syn i wnuk sbeków zgrywa bohatera na obchodach żołnierzy wyklętych. Organizatorzy czyli Niezależni Ostródzianie niech następnym razem zastanowią się kto przemawia na ich imprezach.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19