fbpx

Stanowcze NIE dla neonazistowskiej imprezy

stop
stop
Opinię publiczną zelektryzowała informacja o mającej się odbyć w sobotę 17 lutego imprezie neonazistów. Organizatorzy chcieli urządzić spotkanie w jednym z ostródzkich lokali. Właściciel lokalu zerwał umowę, gdy tylko dowiedział się m.in. od mediów, co tak naprawdę kryje się pod przykrywką "prywatnej imprezy".

Gazeta Wyborcza napisała w środę 14 lutego o planowanej na Warmii i Mazurach imprezie neofaszystów. Miało się na niej pojawić kilka zespołów kojarzonych ze skrajną prawicą oraz wielu sympatyków tego kierunku. Tego samego dnia w Faktach TVN również pojawił się materiał na ten temat. Podano w nim m.in. odpowiedź olsztyńskiej Policji:

"Policja reaguje na wszelkie przypadki łamania prawa. Monitoruje rozpoznane zagrożenia - mówi Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie."

W czwartek było już pewne, że miejscem spotkania miała być Ostróda.
Publikacja informacji przez wiele podmiotów i w mediach była skuteczna. Właściciel lokalu tłumaczył, że został wprowadzony w błąd. Gdy tylko dowiedział się o prawdziwym charakterze imprezy, natychmiast zerwał umowę.
Na szczęście nie doszło do skandalu. Ostróda jest przecież postrzegana jako pozytywne, otwarte miasto. Impreza urodzinowa jednego z największych zbrodniarzy w dziejach świata byłaby czymś niepojętym. Czy wybór Ostródy był przypadkowy, czy organizatorzy mają wsparcie i czują się pewnie w naszym mieście?
Flirtowanie ze skrajną prawicą, pojawiające się w Ostródzie przypadki nietolerancji i skrajnego odejścia w prawą stronę niepokoją naszych mieszkańców.

W każdym takim przypadku potrzebna jest zdecydowana i ostra reakcja. Internauci w komentarzach dali jednoznaczny sygnał, że nie chcą neonazistów w Ostródzie. Ta sprawa powinna włączyć głośny alarm u naszych włodarzy i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Informacja o spotkaniu sztabu kryzysowego.

 

Komentarze  
# SzokAntynazi 2018-02-17 10:06
Tych historycznych analfabetów wyłapać i powsadzać do pierdla na jak najdłużej, aż dorosną i zmądrzeją - jeśli nie zmądrzeją, niech siedzą całe życie w kamieniołomie, żeby zarabiać na utrzymanie swojej odsiadki. To jedno.
Teraz drugie: mam jakieś dziwne wrażenie czytając te wszystkie artykuły prasowe, prześciganie się na antynaziolskość w hasłach udostępnianych przez internautów. Wyborcze, onety i tefałeny zdążyły zrobić już z tego wydarzenie na skalę całego kraju, krążą gotowe grafiki sugerujące, że to efekt "dobrej zmiany" itp itd. A weżcie wy się wszyscy też stuknijcie w głowy! Banda przygłupów próbuje w ukryciu zrobić sobie spęd troglodytów, a cała reszta się onanizuje i wynosi to na szczyt jakby chodziło o międzynarodowy zlot wszystkich świrów świata. Tępić dziadostwo ale po cichu! Po co im ta reklama? Rozumiem wyborczą czy tvn, im w to graj żeby utwierdzać wszystkich w jakim faszystowskim i zniewolonym kraju żyjemy, ale reszta? A zapomnieliście, że w Ostródzie już był taki koncert? bodajże w 2014roku, miał być w Luisie a koniec końców odbył się nad jeziorem w Zwierzewie. Czy wtedy było to całe pier**lenie jakimi to faszystami nie jest nasze społeczeństwo? Nie, bo w kraju rządziła właściwa władza, swoi. Więc się o tym nie mówiło i koncert koniec końców się odbył. Gratuluje wam wszystkim fantastycznej reklamy dla grupy debili! Brawo Wy! Do debili mogą przyłączyć się teraz kolejni zachęceni przez ogólnopolską kampanie! Te przekazywane fotki Ostródy z wklejoną swastyką to też mistrzostwo świata! Super! Piękny kolaż! Te apele partii Razem udostępniane przez internautów. Partii której członkowie na co dzień odwołują się do symboli komunistycznych, których lider biega w koszulce z Marksem, której członkowie paradują z flagami z sierpem i młotem! Brawo wy k..a! Precz z nazizmem z jednej strony a propagowania komunizmu, który ma wiele milionów ofiar więcej na "sumieniu" nie widzimy! Pytam się gdzie są te wszystkie przejawy rzekomego faszyzmu wśród was, na co dzień? Gdzie je widzicie na swoich podwórkach, wśród swoich znajomych? Serio uważacie że to poważny problem, większy niż w latach 80 i 90tych????Pytam ludzi pokolenia 30-40+, znających realia dorastania w latach 80 i 90, każdy z nas wie jak to wtedy wyglądało i jak wygląda to teraz. Serio marginalna grupka patologii ma teraz robić za fałszywe lustro całego społeczeństwa? Hipokryci! Precz z nazizmem i hipokryzją!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Stanowcze NIE dla neonazistowskiej imprezyewa 2018-02-19 22:26
Słyszałam, że Żynda blefuje ze startem do powiatu a Krajewski z brakiem startu. Mają niecny plan startować z okręgu Sągola i go wyeliminować z rady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Stanowcze NIE dla neonazistowskiej imprezyMonika 2018-02-20 13:38
Żynda już raz sromotne baty dostał od Sągola kiedy PiS nie było na fali. Teraz to dopiero baty zbierze. Krajewski nie ma szans na własnym podwórku u Sągola tym bardziej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Stanowcze NIE dla neonazistowskiej imprezyzawsze zadowolony 2018-02-20 14:12
W końcu Sągol to nazwisko na lokalnym podwórku wagi Brzezina, Dąbrowskiego i Najmowicza. Zdecydowanie najbardziej racjonalny i mądry radny. Nie było z nim żadnych skandali i śmieszności. Moim zdaniem z listy PO wygrałby z Sągolem nie tylko Żynda czy Krajewski, ale nawet mój pies.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ha hamegi 2018-02-20 22:46
Ta radny Dariusz na rowerku. 1 i ostatnia kadencja :-) Krzysztof i Piotr go załatwią :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19