W dniach 9 - 11 września w Toronto obradowali działacze związkowi przemysłu mięsnego z 21 krajów świata, w tym z Polski. W składzie delegacji z Polski znajdował się Krzysztof Suchecki z Ostródy, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Mięsnego, Tłuszczowego i Drobiarskiego NSZZ "Solidarność".
Najczęściej związkowcy mówili o problemach związanych z globalizacją, sieciami hipermarketów, niekontrolowanym importem, pracą imigrantów, kampanią antyzwiązkową oraz o braku zaufania konsumentów z powodu m.in. BSE i warunkach pracy. W wielu firmach bowiem warunki pracy są złe, a pracownicy zmuszani są do pracy ponad siły, wynagrodzenia natomiast otrzymują bardzo niskie. Taka praca często prowadzi do wypadków, zranień, chorób zawodowych.
Podobne warunki panują w super- i hipermarketach. Pracodawcy łamią prawa pracownicze, wynagrodzenia są niskie, a czas pracy nielimitowany. Problemem pozostaje sprzedaż mięsa drobiowego, które jest importowane m.in. z Chin, Tajlandii i Argentyny, rozmrażane i sprzedawane jako świeże po cenach konkurencyjnych.
Odrębnie potraktowano sprawę firmy Smithfield - wiodącego producenta świeżej wieprzowiny w USA, z uwagi na jego udziały w firmach mięsnych Brazylii, Francji, Kanady i Polski.
Delegacja polska w składzie: Krzysztof Suchecki (Ostróda), przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Mięsnego, Tłuszczowego i Drobiarskiego NSZZ "Solidarność", Lech Tarabuła, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Zakładach Mięsnych "MAZURY" w Ełku i Andrzej Szatla z działu zagranicznego Komisji Krajowej, przedstawili sytuację w polskich zakładach, których właścicielem jest Smithfield. Delegacja polska otrzymała deklarację ze strony liderów związkowych Smithfielda, że na zaproszenie strony polskiej przybędą do kraju, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów w tychże zakładach.