fbpx

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

baner
baner
Koncerty zespołów Moskwa, Akustik, Chi Cha, Strefa Rodzinna, kąpiel morsów, sztafeta WOŚP, mecz w siatkonogę piłkarzy i siatkarzy, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Pakiet Startowy nr 1 Ostródzkiego Półmaratonu, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku zbieramy na zakup urządzeń medycznych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Ostródzki finał odbędzie się 14 stycznia w amfiteatrze. Przez cały dzień odbywać się będą tutaj gry i zabawy dla dzieci, koncerty (główną gwiazdą będzie rockowy zespół Moskwa), a także licytacje. Oprócz występu Moskwy w ostródzkim amfiteatrze wystąpią także zespoły: LaHaze (reggae) Akustik (poezja śpiewana), Nomakeup (pop-rock), Dr Gree, Chi Cha (rock), Emtes Live Band(rock z rapem), Siera&Doman&Emelbeats, Bevis, Tarapaty (hip-hop). Stowarzyszenie Rzecz Jasna oraz ZHP zaprosi z kolei rodziców z dziećmi na Strefę Rodzinną, gdzie będzie można całymi rodzinami kreatywnie spędzić czas.

plakat
plakat
Miłośników biegów zapraszamy na Sztafetę WOŚP. Każdy będzie mógł przebiec kółko trasą nabrzeże Jez. Drwęckiego, chodnik przy ul. Mickiewicza, Amfiteatr i wspomóc WOŚP dowolnym datkiem. Pokazową kąpiel w Jez. Drwęckim przy amfiteatrze zaprezentują również ostródzkie morsy z Ostródzkiego Klubu Zmarźlak, z którymi będzie również spróbować swoich sił w zimnej wodzie. W amfiteatrze będą również: loteria fantowa, podstawowe badania medyczne (ciśnienie, cukier itp.), zabiegi kosmetyczne, gorąca grochówka, kawa, herbata, napoje, ciasto. Całość zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków.

Równolegle na hali MOS o godz. 12.00 przy ul. Piłsudskiego odbędzie się mecz w siatkonogę: piłkarze Sokoła Ostróda kontra siatkarze SMS Ostróda.
Z kolei w Centrum USG Izabella Roszkowska przy ul. Pieniężnego 14/5 w zamian za datek na rzecz WOŚP będzie można wykonać badania USG jamy brzusznej i tarczycy.

W zamian za datek na rzecz WOŚP w sobotę 13 stycznia w godz. 11.30-15.00 oraz w niedzielę 14.01.2018 w godz. 8.00 -15.00 w warsztatach szkolnych ul. Pieniężnego 8, będzie można dokonać dowolnej usługi fryzjerskiej tj.: strzyżenie, modelowanie, upięcia, mycie włosów z masażem skóry głowy, maski regenerujące włosy na ciepło, farbowanie włosów (z własną farbą). Wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 692096531. Dnia 13.01.2018 sobota od godz. 9.00-13.00 w SALONIE FRYZJERSKIM „VENUS” Pani Honoraty Banasiuk przy ul. Pauzeńskiej 9a będzie można również wykonać usługi fryzjerskie na rzecz WOŚP. Wcześniejsze zapisy w salonie pod numerem telefonu (89) 896461312, 692096531.

Chętni będą mogli również zwiedzić budynek byłego sądu w Ostródzie ostatni raz przed planowanym remontem, a obecnie siedzibę Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do amfiteatru w Ostródzie (wejście od strony Hotelu Willa Port).

Informacje na temat Finału znajdują się na stronie https://wospostroda.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/wosp.ostroda/

W ramach ostródzkiego finału tradycyjnie można wylicytować, m.in.:
Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie. W ramach oferty proponujemy jednodniową wycieczkę śladem mazurskiego ewangelicyzmu.
Patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza. O tytuł ten ubiegać się mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Zwycięzca licytacji będzie miał prawo do podania własnego imienia, nazwy firmy czy imienia swojej dziewczyny lub chłopaka. Ta informacja pojawi się na tablicy o max. wielkości 80cmx80cm jako darczyńca mostu.
Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in. tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej całoroczny karnet na wyciąg nart wodnych, karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, bilety na Festiwal Muzyki Tanecznej, całoroczne bilety do amfiteatru, vouchery na zabiegi kosmetyczne, kolecjęi zabiegi w Hotelu Villa Port.

Zapraszamy na stronę: https://aukcje.wosp.org.pl

Szczegółowy program WOŚP w Ostródzie przedstawia się następująco:

Sobota 13 stycznia
9.00-13.00 - usługi fryzjerskie – salon Venus, ul. Pauzeńska 9a
11.30-15.00 - usługi fryzjerskie – warsztaty, ul. Pieniężnego

Niedziela 14 stycznia
9.00-15.00 - badania USG – gabinet przy ul. Pieniężnego 14/5
8.00-15.00 - usługi fryzjerskie – warsztaty, ul. Pieniężnego
12.00 - Strefa Rodzinna – galeria amfiteatru
12.00 - początek sztafety WOŚP – amfiteatr
12.00 - mecz w siatko nogę Sokół Ostróda vs. SMS Ostróda – Hala MOS
14.00 - pokazowa kąpiel Ostródzkiego Klubu Morsów Zmarźlak – nabrzeże Jez. Drwęckiego przy amfiteatrze
14.00 - koncerty (LaHaze, Akustik, Nomakeup, Siera&Doman&Emelbeats&Tarapaty, Bevis, Emtes Live Band, DrGree, Chicha, Moskwa) – sala kameralna amfiteatru
14.00 - loteria fantowa, podstawowe badania medyczne (ciśnienie, cukier itp.), zabiegi kosmetyczne, gorąca grochówka, kawa, herbata, napoje, ciasto – korytarze i hol amfiteatru
17.00 - zwiedzanie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Olsztyńskiej (były budynek sądu)
21.00 - Światełko do Nieba - pokaz fajerwerków - amfiteatr

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19