fbpx

Dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów.

Ilustracja
Ilustracja
Blisko 14 kilometrów nowego ciągu pieszo-rowerowego zostanie oddane do użytku w przyszłym roku. Wszystko na trasie starej drogi krajowej nr 7 na odcinku Górka – Kiersztanówko. Ciągi o szerokości od 2 do 2,5 metra pojawią się po obu stronach drogi. Odnowiona szeroka droga, osobne ciągi pieszo-rowerowe i mały ruch lokalny przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podróży zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Ilustracja
Ilustracja
Karol Głębocki z olsztyńskiego udziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autrostrad potwierdził nam w dzisiejszej rozmowie telefonicznej, że dostępne na planach ciągi zostaną wykonane. Aktualnie trwają ostatnie prace drogowe polegające na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej na tym odcinku. Jeśli pogoda pozwoli i zostaną zakończone wszystkie dodatkowe prace przewidziane na tym odcinku, część oznakowania poziomego nowych ciągów zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Na pełne oznakowanie trzeba będzie jednak poczekać do przyszłego roku – dodał rzecznik GDDKiA w Olsztynie.

Nowe ciągi pieszo-rowerowe (mapa)

{gm16}

Przy okazji rozmowy o nowych ciągach pieszo-rowerowych zapytaliśmy o terminy oddania do użytku nowej drogi S7 i obwodnicy Ostróda w ciągu DK16. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie ma zagrożenia wykonania w terminie obwodnicy Ostródy. Termin grudniowy jest jak najbardziej aktualny.
Odcinek nowej S7 od Rychnowa do Olsztynka zostanie oddany na przełomie Listopad - Grudzień. Biorąc pod uwagę zaawansowanie prac trudno ocenić, czy będzie to termin bliższy końca listopada, czy może pierwszych dni grudnia. Wszystko zależy od warunków pogodowych.

Niestety na dzień dzisiejszy nie można jednoznacznie potwierdzić, jaki będzie termin całkowitego zakończenia prac na odcinku w Ostródzie pomiędzy obiektami WD-5/B a MS-3/B. Ze względu na upadłość wykonawcy 340 metrowego stalowego mostu, grudniowy termin oddania całego odcinka od Węzła Ostróda Północ do Węzła Ostróda Południe może się wydłużyć.
Przy okazji przypominamy, że w środę 22 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu. Od tego dnia nie będzie można już wjechać na nową S7 przy stacji Shell. Równocześnie zostanie oddany do użytku fragment ulicy Szosa Elbląska i odcinek biegnący do Węzła Ostróda Północ. Od tego dnia na nową S7 dostaniemy się wyłączne przez węzły Północ i Południe.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19