fbpx
Logo

Stadion lekkoatletyczny otwarty.

Stadion lekkoatletyczny w Ostródzie.
Stadion lekkoatletyczny w Ostródzie.
W sobotę 17 czerwca oficjalnie otwarto wyremontowaną murawę i bieżnię stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Ostródzie. Obiekt jest już dostępny dla wszystkich mieszkańców. Przed skorzystaniem z nowego obiektu warto zapoznać się z regulaminem. Na kompletne zakończenie przebudowy pozostałych elementów obiektu musimy jeszcze poczekać.

Gmina Miejska otrzymała pozwolenie na użytkowanie tego obiektu w poniedziałek 12 czerwca. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, nazwa zadania: Modernizacja kompleksu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie wariant - 400m certyfikowany.
Całkowita wartość inwestycji: 5 050 605,58PLN
Kwota dofinansowania ze środków FRKF: 1 300 000,00PLN

Modernizacja obiektu rozpoczęła się w lutym 2016 roku.

Wybrane punkty regulaminu (całość dostępna na stronie www.ocsir.pl)
1. Stadion Lekkoatletyczny jest ogólnodostępnym obiektem miasta Ostróda administrowanym przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.
2. Obiekt jest czynny codziennie w godzinach 7:30 – 22:00. Przebywanie na terenie obiektu poza godzinami otwarcia jest zabronione.
13. Zewnętrzny pas zielony okalający bieżnie służy dla wszystkich osób uprawiających biegi, marszo-biegi i marsze.
14. Osoby uprawiające nordic walking mogą tylko i wyłącznie korzystać z zielonego pasa sztucznej trawy okalającego bieżnię tartanową.
15. Tor 1 i 2 bieżni tartanowej przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla zawodników klubów trenujących lekkoatletykę.
21. Na terenie obiektu obowiązuje zakaz:
d) wprowadzania i przebywania zwierząt,
g) fotografowania i filmowania bez zgody Kierownika obiektu,
24. Ze Stadionu mogą korzystać osoby:
a) wyłącznie za zgodą i wiedzą obsługi stadionu,

W lutym 2016 roku burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz zapewniał, że według harmonogramu bieżnia będzie oddana do użytku jesienią 2016 roku. Pierwotnie koszt modernizacji stadionu miał wynieść nieco ponad 3 500 000PLN.

mt_gallery:Stadion lekkoatletyczny w Ostródzie. 

 

OstrodaOnline.pl 2001 - 2021