fbpx

Przed nami VI edycja Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego

Ilustracja
Ilustracja
Już w niedzielę po raz szósty wystartuje Ostródzki Półmaraton św. Jerzego. Biegowa impreza,   bez której trudno już sobie wyobrazić kalendarz czerwcowych imprez w Ostródzie. Przyciąga ona setki uczestników, ich przyjaciół i rodziny. To również doskonała promocja Ostródy jako miejsca, gdzie można biegać w niewąpliwie pięknych okolicznościach przyrody.

Mózg tej imprezy Krzysztof Bagiński ma cenny dar skupiania wokół siebie i aktywizacji ludzi podobnie jak on pozytywnie nastawionych do świata i chętnych do działania. Dzięki temu z roku na rok ta impreza biegowa rozkwita.
W tym roku organizatorzy liczą, że w biegu weźmie udział około 400 biegaczy. Trasa i meta niezmiennie będzie w ostródzkim amfiteatrze. To logistyczne centrum imprezy. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to przypominamy, że jutro o 9:45 planowane jest wspólne zdjęcie uczestników i kibiców. Przewidziana jest niespodzianka.

6 polmaraton mapka
6 polmaraton mapka
Trasa VI edycji będzie przebiegać nadbrzeżem Jeziora Drwęckiego i następnie uliczkami Osiedla Dwęckiego. Poźniej po długiej prostej na Szosie Elbląskiej, pokonaniu wzniesień ulicy Nadrzecznej i zbiegu ul. Garnizonową, dalej przez Plac Tysiąclecia, by powrócić nad Jezioro Drwęckie. Następnie zdłuż linii kolejowej (ul. Słowackiego) trasa biegnie do klubu wodnego Sokół i po nawrocie zawodnicy po krótkim odcinku wracają nad brzeg jeziora. Od tego miejsca zawodnicy mają okazję w biegu podziwiać panoramę zatoki Jeziora Drwęckiego, która będzie towarzyszyć im aż do amfiteatru.

Uczestnictwo w ostródzkim półmaratonie to również wsparcie dla potrzebujących. Organizator do licytacji przekazał specjalny Pakiet Startowy WOŚP na VI Ostródzki Półmaraton św. Jerzego z 1 numerem startowym. Numer wyróżnia się dwoma serduszkami. Zawodnik który będzie biegł z wylicytowanym numerem otrzyma także specjalny egzemplarz koszulki startowej z nadrukowanym swoim imieniem i numerem startowym aby pozostał na pamiątkę. Zawodnik otrzymuje pełny pakiet startowy.  Zdobywcą 1 numeru startowego i Darczyńcą jest Pan Sebastian Wojciechowski z Warszawy. Wylicytował on pakiet za kwotę 540 zł. Dziękujemy i gratulujemy.

Organizator półmaratonu w ramach charytatywnej akcji : Dla Mai przekaże z każdej opłaty startowej 3zł na potrzeby rehabilitacji w postaci dopłaty do rachunku za taki sprzęt.

Przypominamy też o kilku ważnych sprawach.
Odbiór pakietów w biurze zawodów w Amfiteatrze przy ul. Mickiewicza 17a. Wejście od strony jeziora.
Sobota - od 16:00 do 21:00
Niedziela - od 7:00 do 9:00
Odbiór osobisty z dowodem lub z pełomocnictwem odbioru z kopią dowodu do wglądu.
W sobotę 10 czerwca zapraszamy o 19:00 na spotkanie z Jurkiem Skarżyńskim w sali kameralnej amfiteatru.

Start VI Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego odbędzie się o godz. 10:00

My jak co roku pojawimy się na trasie z aparatem. Do zobaczenia.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19