fbpx

Ostróda: Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Ilustracja, materiał KPP w Ostródzie.
Ilustracja, materiał KPP w Ostródzie.
Policjanci kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował 60-latka w jego mieszkaniu, którego brutalnie pobił i skradł  dwa telefony komórkowe, laptopa i alkoholu. Mieszkaniec miasta usłyszał już zarzut, a sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu. Jak się okazało nie był to pierwszy konflikt 33-latka z prawem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do rozboju doszło kilka dni temu w jednym z ostródzkich mieszkań. Policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni, po tym jak 60-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci kryminalni zajęli się tą sprawą ustalając wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Z zebranych informacji przez funkcjonariuszy wynikało, że nieprzytomnego mężczyznę w mieszkaniu znalazł jego syn, który wezwał pomoc. Jak się też okazało, 60-latek nie tylko został pobity ale również okradziony z 2 telefonów, laptopa i alkoholu. Znany mu z widzenia mężczyzna, który go w tym dniu odwiedził zażądał od niego pieniędzy, a gdy usłyszał odmowę, zaczął popychać i bić pokrzywdzonego.

Kilka dni później policjanci ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo oraz miejsce jego pobytu. W czwartek (23.02.2017r.) policjanci zatrzymali 33-latek podczas pościgu.  

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił przedstawić mieszkańcowi miasta zarzut rozboju. Natomiast sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 33-latka tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie może grozić teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze  
# ile@ 2017-02-27 22:03
alkoholu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19