fbpx

Obóz językowy EuroWeek czyli zapomnij o nudzie!

Wspólne zdjęcie uczestników.
Wspólne zdjęcie uczestników.
Aż 46 uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie mogło wziąć udział w obozie językowym w Międzygórzu - malowniczo położonej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej - w dużej mierze dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w ramach wypoczynku zimowego.

W W dniach 23-29.01.2017r. grupa uczniów wraz z nauczycielami z Gimnazjum nr 1 w Ostródzie wzięła udział w kolejnej, już 6 (!!!), edycji EuroWeek gdzie nie było miejsca na nudę, ale w zamian za to luźne podejście do nauki, korzystanie z innowacyjnych metod, interaktywnych warsztatów oraz specjalnych zajęć w grupach. Wszystko to odbywało się w języku angielskim, a warsztaty prowadzone były przez wolontariuszy z wszelkich możliwych krańców świata m.in. Turcji, Filipin, Kenii, Azerbejdżanu, Polinezji Francuskiej, Indii, Łotwy, Ukrainy, Etiopii, Włoch, Ugandy czy Meksyku. Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, chęcią do współpracy, tolerancją wobec innych kultur, kolorów skóry oraz poglądów. Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji o najbardziej egzotycznych krajach świata, a przede wszystkim podnieść nasze umiejętności społeczno-komunikacyjne wpływające na nasze poczucie własnej wartości. Uczniowie wraz z wolontariuszami wzięli również udział w fakultatywnej wycieczce do Wrocławia, gdzie mieli możliwość poczuć smak Afryki w zoo oraz dać upust swojej nieposkromionej energii w świecie trampolin.

Mając na uwadze nasze wcześniejsze wyjazdy możemy śmiało stwierdzić, że każde wydanie EuroWeek jest zarówno zabawne, ale i różnorodne. W związku z tym, mamy nadzieję, że niebawem wrócimy tam po więcej!

Po raz kolejny, na ręce Pana Burmistrza Czesława Najmowicza oraz Pani Naczelnik Bożeny Ratajczyk składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie nam wyjazdu.

 EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.  EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.
 EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.  EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.
 EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.  EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.
 EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.  EuroWeek. foto: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19