fbpx

Ostróda: 25 Finał WOŚP już w niedzielę.

plakat
plakat
Trudno uwierzyć, ale to już 25 lat. Ćwierć wieku ludzie dobrej woli i z wielkimi sercami wrzucają do puszek pieniądze, by pomagać i ratować zdrowie i życie dzieci. Nie ma chyba osoby, która by nie znała Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten jeden szczególny dzień w roku wszyscy się jednoczą i pomagają. Tak już od 25 lat.  Do końca świata i jeden dzień dłużej.

Tegoroczny 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem - "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Na orkiestrowej mapie polski nie mogło też zabraknąć Ostródy. Ostródzki amfiteatr już 15 stycznia stanie się centrum ludzi dobrej woli, którzy chętnie pomagają i swoim zamiłowaniem do pomagania innym starają się zarażać innych.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jak będzie przebiegał XXV Finał w Ostródzie?
Przez cały dzień odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci, koncerty (główną gwiazdą będzie rockowy zespół Sex Bomba), a także licytacje. Oprócz występu Sexbomby w ostródzkim amfiteatrze wystąpią także: zespoły A-B Band (blues rock), Rene (pop-rock) Szwindel (ska), Decent (rock), Pampeluna 4P (rock z rapem). Można także będzie obejrzeć finał warsztatów dla młodzieży – tanecznych a Arturem Kuriata i hip hop. W ramach WOŚP w Ostródzie Stowarzyszenie Rzecz Jasna zaprosi z kolei rodziców z dziećmi na Rodzinną Strefę Twórczego Recyclingu, czyli jak nadać nowe życie starym przedmiotom. Twórczy recycling to artystyczne, kreatywne przetwarzanie tego, co już niepotrzebne.
Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do amfiteatru w Ostródzie (wejście od strony Hotelu Villa Port).
Informacje na temat Finału znajdują się na stronie https://wospostroda.wordpress.com

W ramach ostródzkiego finału tradycyjnie można wylicytować:
Patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza. O tytuł ten ubiegać się mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Zwycięzca licytacji będzie miał prawo do podania własnego imienia, nazwy firmy czy imienia swojej dziewczyny lub chłopaka. Ta informacja pojawi się na tablicy o max. wielkości 80cmx80cm jako darczyńca mostu.
Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in. całoroczny karnet na wyciąg nart wodnych, medal Napoleon a Osterode, karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, bilety na Festiwal Muzyki Tanecznej, całoroczne bilety do amfiteatru.
Zapraszamy na stronę: http://aukcje.wosp.org.pl/karta/Sztab-Ostroda

15 stycznia 2017 Amfiteatr w Ostródzie

12:00 - OCSiR, ul. Kościuszki, mecz Sokół Ostróda - Orkan Ostróda. Mecz w "piłko-rękę". Połowa meczu odbędzie się w pikę nożną, druga w piłkę ręczną.
12:00-17:00 - galeria amfiteatru, Rodzinna Strefa Twórczego Recyclingu
14:00-21:00 - sala Kameralna Amfiteatru (koncerty)
A-B BAND 14:00-14:45
RENE 15:00-15:45
SZWINDEL 16:00-16:45
DECENT ELEPHANT 17:00-17:45
PINK ROSES akustycznie 18:00-18:45
PAMPELUNA 4P/PROJEKT PATRIOCI 19:00-19:45
SEXBOMBA 20:00-21:00
21:00 - światełko do nieba

Komentarze  
# RE: Ostróda: 25 Finał WOŚP już w niedzielę.Mirek 2017-01-15 22:02
Ci urzędnicy co dostali po 10 tyś premii na święta powinni być hojni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ostróda: 25 Finał WOŚP już w niedzielę.ciekawy 2017-01-16 00:41
A gdzie się podziało światełko do nieba???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19