fbpx

Uwaga kierowcy. Duże zmiany na DK7 i w Ostródzie

Skrzyżowanie DK7 - Olsztyńska
Skrzyżowanie DK7 - Olsztyńska
Biuro Budimex S.A. w Ostródzie poinformowało o planowanym wprowadzeniu dwóch dużych zmian w organizacji ruchu w związku z realizacją zadania Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe. Najbardziej odczują te zmiany mieszkańcy Osiedla Plebiscytowego.

Zmiana 1

Zmiana 1
Zmiana 1
W dniu 6 lipca 2016r. o godz. 9:00 na drodze krajowej DK7 planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu tymczasowego ronda drogi krajowej DK7 z ul. Szosa Elbląska przy stacji paliwowej Orlen. Dodatkowo nastąpi przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 od km 146+650 do km 147+300 na drogę objazdową.

Zmiana 2

Zmiana 2
Zmiana 2
12.07.2016 na drodze krajowej DK7 planowane jest przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 na ul. Olsztyńską i Plebiscytową. W wyniku wprowadzenia organizacji wyłączony zostanie odcinek drogi krajowej DK7 od tymczasowego ronda przy stacji paliw Shell do skrzyżowania z ul. Olsztyńską, włącznie z zamknięciem skrzyżowania DK7 z ul. Olsztyńską.  Zmiana organizacji będzie sukcesywnie wprowadzana w ciągu dnia.

Co to oznacza w praktyce? Znaczne zwiększenie ruchu na odcinku ulic Szosa Elbląska, Mickiewicza dla ruchu w kierunku do i z Gdańska. Będzie to jedyny wjazd do miasta z tej strony. To samo dotyczy wjazdu do Ostródy od strony Warszawy. Będzie on możliwy wyłącznie od strony ExpoMazury wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Może dojść do zwiększenia ruchu na ulicach Grunwaldzka i Drwęcka.
Najbardziej jednak planowane zmiany odczują mieszkańcy Osiedla Plebiscytowego, którzy po wprowadzeniu zmian będą mogli dostać się z i do miasta wyłącznie przez stację Orlen i dalej przez Szosę Elbląska. To o kilka kilometrów więcej niż obecnie. Nie będzie już możliwości zjazdu ani przez stację BP lub z DK7 na ulicę Olsztyńską.
Po zakończeniu prac ruch z i do miasta z Osiedla Plebiscytowego będzie realizowany ulicą Olsztyńska. Niestety w przesłanym komunikacie nie podano, kiedy to nastąpi. Można się spodziewać, że przywrócenie ruchu przez ulicę Olsztyńską zostanie wykonane za kilka miesięcy. O zmianach będziemy was informować na bieżąco.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19