fbpx

Od lipca duża zmiana ruchu na S7

Obiekt WD-5. Ulica Olsztyńska. foto: Jacek Piech
Obiekt WD-5. Ulica Olsztyńska. foto: Jacek Piech
Otrzymaliśmy wstępne potwierdzenie zmiany organizacji ruchu na odcinku budowanej drogi S7. Jeśli nic się nie zmieni od lipca DK7 będzie tymczasowo biegła ulicami Olsztyńską i Plebiscytową. Zamknięty dla ruchu zostanie też krótki odcinek ulicy Olsztyńskiej. Ta zmiana bez wątpienia wpłynie na ruch kołowy w mieście.

Projekty dwóch zmian organizacji ruchu są obecnie na etapie zatwierdzania w GDDKiA.
Te zmiany to:
1) przełożenie ruchu z istniejącej siódemki na ul. Olsztyńską i Plebiscytową wraz z likwidacją wlotu do centrum Ostródy na skrzyżowaniu z ul. Olsztyńską,
2) budowie tymczasowego ronda w okolicach stacji paliw Orlen, które przejmie ruch z likwidowanego jednocześnie skrzyżowania z ul. Szosa Elbląska.

Przebudowa skrzyżowania ulic Plebiscytowej i Olsztyńskiej. foto: Jacek Piech
Przebudowa skrzyżowania ulic Plebiscytowej i Olsztyńskiej. foto: Jacek Piech
Pierwotnie te zmiany miały być rozbite na dwa etapy i miały być wprowadzone w marcu 2016r. Mówiono o tym podczas spotkania na Osiedlu Plebiscytowym.
Lipcowe zmiany będą miały istotny wpływa na ruch kołowy w mieście. Wszelkie samochody (osobowe i dostawcze) jadące od strony Warszawy, będą musiały teraz przejechać przez miasto ulicą Grunwaldzką i Drwęcką, by dostać się do lokalizacji, do których zjeżdżając z DK7 przez ulicę Olsztyńską. Z kolei samochody jadące od strony Gdańska, które nie będą mogły już zjechać z DK7 na ulicę Olsztyńską będą wjeżdżały do miasta ulicami Szosa Elbląska, Mickiewicza i Olsztyńska. Jest to dokładnie ten scenariusz, kiedy zostanie całkowicie oddana do użytku nowa trasa S7. Ta zmiana bez wątpienia miała wpływ na planowaną od 10 czerwca zmianę organizacji ruchu na ulicy Grunwaldzkiej (skrzyżowanie z Drwęcką).

Planowane skrzyżowanie ulicy Plebiscytowej z tymczasowym objazem DK7. foto: Jacek Piech
Planowane skrzyżowanie ulicy Plebiscytowej z tymczasowym objazem DK7. foto: Jacek Piech
W związku z faktem, że mieszkańcy Osiedla Plebiscytowego będą mogli wjechać do miasta i z powrotem na osiedle jedynie przez Szosę Elbląską lub przez ulicę Grunwaldzką (od strony Expo Mazury) wzrośnie ruch na tych ulicach. W szczególności jednak na ulicach Szosa Elbląska i  Mickiewicza. Zwiększy się też i tak nie mały ruch na skrzyżowaniu Olsztyńska- Mickiewicza.

Oczywiście zastrzegamy, że szczegóły nie zostały jeszcze w 100% potwierdzone, jednak wydaje się, że jest to jedyny możliwy scenariusz. Aby dokończyć zjazd z budowanego mostu nad ulicą Olsztyńską należy wykonać nasyp, który biegnie w ciągu obecnej drogi krajowej. Nie da się tego wykonać bez zamknięcia odcinka DK7.

O ostatecznym terminie i szczegółach zmiany organizacji ruchu poinformujemy po otrzymaniu ostatecznie zatwierdzonej wersji.

Prawdopodobna trasa objazdu DK7

Komentarze  
# Rozliczyć winnychPatriota 2016-06-09 22:58
Co za skurwysyny! Za to oszukanie mieszkańców będą się smażyć w piekle!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Schowaj szabelkęPatrioto 2016-06-13 09:50
Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to choć spróbuj zrozumieć szkic na mapie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Patrioto czytaj@ 2016-06-13 11:51
...będą musiały teraz przejechać przez miasto ulicą Grunwaldzką i Drwęcką, by dostać się do lokalizacji,...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# zrozumieniemCzytanie ze 2016-06-13 14:53
Fragment tekstu dot. ruchu lokalnego. Nb. jest to rozwiązanie docelowe (2 a nie 3 zjazdy z 7). Tranzyt pójdzie jak na szkicu. Trudne?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# czytanie z pamięcią@ 2016-06-13 22:36
nie zapomnij co przeczytałeś ze zrozumieniem
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ...Patriota 2016-06-14 13:01
A mieszkańcy Os. Plebiscytowego, to nie ostródzianie?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# to nam zgotuja pieklorozliczyc 2016-06-19 10:51
Zrobili to co chcieli od poczatku tylko na jakis czas wyciszyli sprawe bo czuli smrod przy d...e. Caly czas istnieje problem z wlaczeniem sie do ruchu na skrzyzowaniu Olsztynskiej z Mickiewicza a co bedzie sie dzialo po zmianach to nie chce sie nawet myslec! Zakorkuja miasto na amen. Ludzie uwierzyli staroscie i burmistrzowi ze nie bedzie przekierunkowania ruchu przez miasto a wyglada na to ze mieszkancy zostali wydy mani!! Zapewne zostala podpisana jakas umowa z Budimexem czy ktos wie jaka jest tresc? Jak mozna do niej dotrzec? Na ulicach widac ze remonty robia ludzie z budowy chyba ze Strabagu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Od lipca duża zmiana ruchu na S7Wojtek 2016-06-10 11:28
Rzeczywiście oni robią co chcą. Chyba jeszcze 2 albo 3 lata będziemy musieli to wszystko tolerować.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ...Patriota 2016-06-10 14:24
Nie chodzi tylko o władze samorządowe miasta i powiatu, ale też o sam Budimex. Kupili ich za dwie ulice... masakra.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# więcej optymizmuheniek 2016-06-12 15:36
Spojrzyj optymistycznie. Planowe zakończenie robót całej "eski" w okolicach Ostródy to 15 sierpnia 2017. Nijak to się ma do Twoich 2-3 lata. Ten objazd tylko do czasu otwarcia pierwszej nitki wiaduktu. Później "siódemka" pójdzie górą. Pozdrawiam radośnie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Od lipca duża zmiana ruchu na S7@-@ 2016-06-14 10:47
Trzeba przeczekać, nie ma na to rady w tym układzie. Jednak bardzo przykrym faktem jest, że lokalni włodarze maja nas mieszkańców głęboko w d... ,taka polska norma. Poczekajmy cierpliwie do wyborów, wtedy na krótki czas wszystko zmieni się na lepsze ;-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Rozumiecie co czytacie?Krzysiek 2016-06-15 11:28
Ruch po zamknięciu skrzyżowania będzie dokładnie taki jaki będzie po oddaniu S7. Nie było przecież w planach zjazdu przy BP więc wiadomym było, że wszyscy wjeżdzający do miasta będą musieli się rozłożyć na dwa planowane węzły. Puszczenie ruchu przez Shell i kawałkiem Plebiscytowej bardzo mi się podoba.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# MOP na Shelluheniek 2016-06-20 13:15
Z tego co mi wiadomo, stacja Shell ma być jako MOP. Będzie zjazd i wjazd na "eskę", ale nie będzie połączenia z miastem. Wjazd docelowo do miasta będzie tylko ze zjazdu S7/DK530 (Ostróda Północ) oraz z rozjazdów S7/DK16 (Ostróda Południe)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Korek...Jacek 2016-06-24 13:23
Dziś mieliście przykład zakorkowania miasta. W wyniku wypadku który zdarzył się na objeździe między światłami przy BP a Areną część mobilków dużych i małych z DK7 ruszyła w miasto. Przejazd przez miasto z Osiedla Plebiscytowego w okolice Gimnazjum nr 2 trwał ok 1godz. (w między czasie był zamknięty przejazd kolejowy)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19