fbpx

Ekonomik na Targach Gastronomicznych

Wspólne zdjęcie. Foto: Maja Kurdziel
Wspólne zdjęcie. Foto: Maja Kurdziel
Podczas targów przeprowadzono kilka konkursów kulinarnych dla uczniów oraz zawodowców. W ich profesjonalnym przeprowadzeniu mieli swój udział uczniowie z „Ekonomika”. Podkreślili to prowadzący Karol Okrasa i Dariusz Struciński.W trakcie konkursu miało miejsce uroczyste podpisanie umowy patronackiej. Fundacja Klubu Szefów Kuchni objęła patronatem ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie.

W dniach 13-14.05.2016 r. na Arenie Expo Mazury odbyły się Targi Gastronomiczne „MAZURY HoReCa – festiwal smaków”, na których zaprezentowano nowoczesną ofertę produktów, akcesoriów, usług i rozwiazań dla szeroko pojętej branży gastronomicznej i hotelarskiej.

W piątek odbył się konkurs na najlepszy deser lodowy „Zielona Budka Master Challenge”. W zmaganiach konkursowych udział wzięli przedstawiciele szkół z różnych zakątków naszego kraju. Między inymi uczniowie z Sokółki, Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego, Oświęcimia, Warszawy, Garwolina i Ostródy. ZSZ im. S. Petőfi reprezentowała Paulina Jarosz. Paulina jest debiutantem konkursowym i już sam udział w ogólnopolskich zawodach był dla niej dużym wyróżnieniem. Uczennica świetnie zaprezentowała swoje umiejętności, kreatywność ale też zdobyła nowe doświadczenia.

W trakcie konkursu miało miejsce uroczyste podpisanie umowy patronackiej. Fundacja Klubu Szefów Kuchni objęła patronatem ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie.
Tym samym ZSZ im. S. Petőfi stał się jedną z dwóch szkół w kraju, które w ramach patronatu będą intensywnie wspierane w kształceniu zawodowym uczniów przez mistrzów sztuki kulinarnej z tej Fundacji. Przedstawicielem z naszego regionu jest pan Dariusz Struciński – Hotel Anders. W ramach umowy najlepsi szefowie kuchni będą m.in. dzielić się z uczniami oraz kadrą nauczycielską swoją wiedzą, doświadczeniem i zawodowymi umiejętnościami. Współpraca ma zapewnić uczniom dobre przygotowanie do zawodu,
a szefom kuchni dobrych, kreatywnych i ambitnych pracowników oraz w przyszłości godnych następców.

W sobotę uczniowie walczyli o laury w Ogólnopolskim finale konkursu „Drób na polskim stole”. I tu też nie brakowało emocji oraz finezyjnych dań. „Ekonomik” godnie reprezentowała uczennica klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych - Michalina Stawiarska.

Foto: Maja Kurdziel

 Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel   Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel
 Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel   Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel
 Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel   Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel
 Ekonomik na Targach Gastronomicznych. Foto: Maja Kurdziel   

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19