fbpx

70-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

sp5 logo
sp5 logo
Pięć lat temu, w roku 2011 Zespół Szkolno-Przedszkolny świętował 50-lecie budynku szkoły podstawowej. Natomiast w tym roku, dokładnie 21 października, placówka będzie obchodziła 70-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5. Szkoła Podstawowa rozpoczęła swoją działalność w 1946 roku.

Początkowo położona była na ulicy Jeziornej (obecnie ulica Perska). Lekcje odbywały się wówczas w baraku wyremontowanym przez rodziców. Pierwszym kierownikiem szkoły została Maria Żuromska. Następnie od 1955 roku zarządzał nią Alfons Ignatowski. To dzięki jego staraniom rozpoczęto budowę nowego budynku placówki przy ulicy Plebiscytowej (dawniej ulica Leśna), gdzie do dziś mieści się szkoła.  Bardzo ważnym wydarzeniem w historii szkoły było nadanie imienia, które miało miejsce 27.04.2015 roku. Od tego dnia patronem szkoły jest Janusz Korczak. Obecnie SP nr 5 nosi nazwę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostródzie Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka. Mieści się w nim Przedszkole Miejskie nr 3 im. Janusza Korczaka i Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka. Uczą się tu dzieci z Osiedla Plebiscytowego, Warlit, Małej Rusi i Międzylesia.
Przygotowania do październikowej uroczystości rozpoczęły się już teraz. W związku z tym dyrekcja i grono pedagogiczne zwraca się do czytelników z gorącą prośbą. Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek pamiątki (zdjęcia, kroniki, mundurki) związane ze Szkołą Podstawową nr 5 i chcą się nimi Państwo z nami podzielić lub udostępnić to prosimy o kontakt telefoniczny (89 646-10-46), mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub wizytę w sekretariacie szkoły (I piętro). Absolwentów zachęcamy również do redagowania swoich wspomnień, anegdot z czasów szkolnych. Najciekawsze z nich zostaną opublikowane i odczytane na uroczystości.

 

Komentarze  
# RE: 70-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w OstródzieMarlena Bu. 2016-10-15 21:01
Z szkołą Podstawową nr. 5 wiąże się wiele miłych wspomnień, do których wracam do dnia dzisiejszego. Wspaniała klasa (1997-2003), wspaniali nauczyciele, wychowawcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19